Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Čísla

Archiv čísel » 2004/3 - Komunitní práce »

Elena Iarskaia-Smirnova, Pavel Romanov

Profesionální rozvoj sociální práce v Rusku


Medailon autora:

Dr. Elena Iarskaia-Smirnova působí jako vedoucí katedry sociální antropologie a sociální práce na Saratov State Technical University. Je poradkyní nezávislé výzkumné organizace Center for Social Policy and Gender Studies a redaktorkou časopisu Russian Journal of Social Policy Studies.

Dr. Pavel Romanov vyučuje na stejné katedře, je ředitelem nezávislé výzkumné organizace Center for Social Policy and Gender Studies a redaktorem Russian Journal of Social Policy Studies.

Abstrakt:

Tato studie si klade za cíl pochopit, jak se profese sociální práce prosazuje v současném Rusku, a osvětlit důležitost socio-politického, profesionálního a vzdělávacího kontextu při výkladu pozice profese sociální práce v rámci ruské společnosti IX legitimizace. Studie začíná analýzou procesů legitimace, profesionalizace a konstituce sociální práce v dnešním Rusku. Kromě funkcionalistické a kritické perspektivy, s níž je nahlíženo na tyto tři procesy, se za uplatnění fenomenologického přístupu studie ve své druhé části zabývá teorií všedního života sociální práce, která je konstruována běžnou prací v agenturách poskytujících sociální služby.Nabídka nových knih

obalka
Jak navazovat ...
Devora Zack
obalka
Zooterapie v ...
Jaroslava Bicková
obalka
Poruchy osobnosti ...
Riegel, Pěč, Kalina
obalka
Existenciální ...
Irvin D. Yalom
obalka
Transformace ...
Ladislav Timuľák
obalka
Když ty nejsi ty
Anita de Nennie
obalka
Zbláznění
Ellen Forney

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace