Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Čísla

Archiv čísel » 2004/3 - Komunitní práce »

Elena Iarskaia-Smirnova, Pavel Romanov

Profesionální rozvoj sociální práce v Rusku


Medailon autora:

Dr. Elena Iarskaia-Smirnova působí jako vedoucí katedry sociální antropologie a sociální práce na Saratov State Technical University. Je poradkyní nezávislé výzkumné organizace Center for Social Policy and Gender Studies a redaktorkou časopisu Russian Journal of Social Policy Studies.

Dr. Pavel Romanov vyučuje na stejné katedře, je ředitelem nezávislé výzkumné organizace Center for Social Policy and Gender Studies a redaktorem Russian Journal of Social Policy Studies.

Abstrakt:

Tato studie si klade za cíl pochopit, jak se profese sociální práce prosazuje v současném Rusku, a osvětlit důležitost socio-politického, profesionálního a vzdělávacího kontextu při výkladu pozice profese sociální práce v rámci ruské společnosti IX legitimizace. Studie začíná analýzou procesů legitimace, profesionalizace a konstituce sociální práce v dnešním Rusku. Kromě funkcionalistické a kritické perspektivy, s níž je nahlíženo na tyto tři procesy, se za uplatnění fenomenologického přístupu studie ve své druhé části zabývá teorií všedního života sociální práce, která je konstruována běžnou prací v agenturách poskytujících sociální služby.Nabídka nových knih

obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni
obalka
Psychopat v mém...
James Fallon
obalka
Přehled psychote...
F. Caby; A. Caby
obalka
Královna chaosu
Zoë Kessler
obalka
Jakou otázku máte ...
A. Funcke; A. Rachow
obalka
Jak lidé zrají
J. G. Berger

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | počet návštěv: [CNW:Counter] | … vstup do administrace