Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Čísla

Archiv čísel » 2007/2 - Sociální práce s imigranty »

Pavel Kliment, Daniel Topinka

Možnosti sociálních intervencí v prostředí ilegální pracovní migrace


Medailon autora:

PhDr. Pavel Kliment, Ph.D., pracuje jako odborný asistent na katedře sociologie a andragogiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Zabývá se zde obecnými problémy poradenství v sociální práci. V letech 1999–2005 pracoval jako metodik sociální práce ve Správě uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR, kde zastával i funkci psychologa.

PhDr. Daniel Topinka působí jako odborný asistent na katedře sociologie a andragogiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Věnuje se tématu mezinárodních migrací a sociální inkluzi imigrantů. V letech 1999–2005 pracoval jako sociální pracovník a vedoucí přijímacího střediska Vyšní Lhoty ve Správě uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR.

Abstrakt:

Ve stati pojednáváme o možnostech sociální intervence ve prospěch ilegálních pracujících migrantů. Nejprve vymezujeme termíny ilegální migrace a ilegální pracující migrant, dále se zabýváme situací a postavením ilegálních pracujících migrantů v rámci ČR a dospíváme k deskripci jejich životních podmínek. Uvedené uvozuje vlastní nástin možných podob sociální intervence.Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace