
Z redakce
Vyšlo číslo 5/2019 "Expertní a participativní přístup" Jak zlepšit "všední den" v rodinách s dítětem s postižením? Na to odpověděla 6. mezinárodní konference pracovníků v rané péči a my byli u toho! Vyšlo číslo 4/2019 "ERIS Journal - Summer 2019" Vyšlo číslo 3/2019 "Vliv proměn společnosti na sociální práci" Vyšlo číslo 2/2019 "Vzdělávání v sociální práci" Ediční plán na rok 2020
Přednášky on-line

Volná místa
Sociální pracovník / pracovnice (Praha) Kontaktní pracovník pro NZDM (Mnichovo Hradiště) Kontaktní pracovník pro NZDM (Mnichovo Hradiště) Poradce / poradkyně pro rodiče (Praha) Kontaktní pracovník (Vysoké Mýto) Kontaktní pracovník (Chrudim)
Čísla
Archiv čísel » 2012/4 - Sociální práce a mezigenerační solidarita »
Jana KitliňskáDobrovolnictví jako příležitost k mezigeneračnímu učení
Medailon autora:
Mgr. Jana Kitliňská, Ph.D., vystudovala obor Management a poradenství v sociálních službách na Filozofické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. V současnosti působí na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Zaměřuje se na sociální práci s dětmi a mládeží, s akcentem na neziskový sektor.
Abstrakt:Příspěvek objasňuje koncept mezigeneračního učení. K mezigeneračnímu učení může docházet v rámci různých kontextů, v nichž se při společných aktivitách setkávají mladí lidé a senioři. Dobrovolnictví seniorů, pro seniory a společně vykonávané dobrovolnictví poskytuje jednu z možností setkávání těchto dvou generací. Autorka si klade za cíl upozornit na význam mezigeneračního učení prostřednictvím dobrovolnictví vedoucího k rozvoji sociální mezigenerační solidarity a přispívajícího k ideálu naplňování individuálního lidského potenciálu coby opěrných rámců sociální práce.
Klíčová slova:mezigenerační učení, mládež, senioři, dobrovolnictví
m,l;;k
Podobné články
Rámec interoperability mladých dobrovolníků
Senioři jako snadné oběti. Nejčastěji čelí krádežím a podvodům
Příklady dobré praxe z Domova Korýtko
Psychologické aspekty dobrovolnictví v kontextu sociální práce
Povinnost, nebo práce z lásky? Neformální péče v ČR

Vyhledávání
Anketa
V této chvíli není zveřejněna žádná anketa.

Debata
Jaké má "terapie" místo v sociální práci?
Poslední komentáře:
Luboš Turzík (21.3.)Miroslav Juroška - Sociální pracovník (10.5.)
Mgr. Veronika Benešová, PhD (14.3.)
Vít Čejka (1.3.)
Ediční plán
6/2019 – Lidé v ohrožení 1/2020 – ERIS Journal - Winter 2020 - Social Work and Empowering Communities 2/2020 – Prevence v sociální práci 3/2020 – Sociální práce ve zdravotnictví 4/2020 – ERIS Journal - Summer 2020 - Social Work with Children