
Z redakce
Vyšlo číslo 5/2019 "Expertní a participativní přístup" Jak zlepšit "všední den" v rodinách s dítětem s postižením? Na to odpověděla 6. mezinárodní konference pracovníků v rané péči a my byli u toho! Vyšlo číslo 4/2019 "ERIS Journal - Summer 2019" Vyšlo číslo 3/2019 "Vliv proměn společnosti na sociální práci" Vyšlo číslo 2/2019 "Vzdělávání v sociální práci" Ediční plán na rok 2020
Přednášky on-line

Volná místa
Asistent / Asistentka ředitelky organizace (Praha) Koordinátor / Koordinátorka financí výzkumných aktivit (Praha) Kontaktní pracovník (Příbram) zdravotně sociální pomocník / pomocnice (Brno) Sociální pracovník (Brno) Sociální pracovník / pracovnice (Praha)
Čísla
Archiv čísel » 2015/5 - Moc a bezmoc v práci s klientem »
Martin StanoevBezdomovci jako nositelé stigmatu a příjemci pomoci
Medailon autora:
Mgr. Martin Stanoev, Ph.D., pracuje v Centru empirických výzkumů na Fakultě veřejných politik SU v Opavě, kde se zabývá výzkumem sociálního vyloučení. Deset let pracoval jako sociální kurátor v Brně. Vedle problematiky bezdomovectví se zaměřuje na problematiku drogové závislosti a sociální pedagogiku. Vyučuje sociální práci a metody výzkumu.
Abstrakt:Článek analyzuje současnou situaci v sociální práci s bezdomovci v ČR a navrhuje vhodné postupy pro sociální práci s touto cílovou skupinou. Vychází z reflexe praxe sociální práce i teoretických a empirických studií bezdomovectví. Teoretickým východiskem je koncept stigmatu E. Goffmana. Článek se zabývá problematikou případové práce v kontextu strukturálních podmínek této činnosti. Autor chápe skupinu bezdomovců jako skupinu „marginálních mezi marginálními“.
Klíčová slova:bezdomovectví, stigma, sebereflexivní metodologie, společenská smlouva, sociální práce
m,l;;k
Podobné články
Výzkum je, to co je, nikoliv vždy to, co by si metodolog přál
Násilí v procesech marginalizace žen v oblasti poskytování placených sexuálních služeb
Harmonizace práce a rodiny a role zaměstnavatelů? Teoretická východiska
Sociální služby v kontextu hodnocení zdravotního stavu bezdomovců
Fokus Praha o mediálních výrocích o lidech se zkušeností s duševním onemocněním

Vyhledávání
Anketa
V této chvíli není zveřejněna žádná anketa.

Debata
Jaké má "terapie" místo v sociální práci?
Poslední komentáře:
Luboš Turzík (21.3.)Miroslav Juroška - Sociální pracovník (10.5.)
Mgr. Veronika Benešová, PhD (14.3.)
Vít Čejka (1.3.)
Ediční plán
6/2019 – Lidé v ohrožení 1/2020 – ERIS Journal - Winter 2020 - Social Work and Empowering Communities 2/2020 – Prevence v sociální práci 3/2020 – Sociální práce ve zdravotnictví 4/2020 – ERIS Journal - Summer 2020 - Social Work with Children