Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Docela malý festival o autismu

 
U příležitosti výročí 10 let svého fungování pořádá nezisková organizace APLA Jižní Čechy 22. října v Táboře.
 
„Péče o lidi s autismem je nesmírně náročná. V různých obdobích svého života potřebuje člověk s autismem i jeho rodina větší či menší podporu různého typu. Je proto důležité, aby veřejnost sdílela příklady ze života lidí s autismem a pochopila tuto problematiku, jen tak můžeme lidem s autismem lépe porozumět. Člověk s autismem  je velice individuální a proto je důležité, aby si odborníci, asistenti i rodiče  předávali zkušenosti a navzájem se poznávali. Program, jehož součástí je divadlo, film i výstava se snaží přiblížit běžný život lidí s autismem, jejich odlišné vnímání a prožívání situací," řekla nám jedna ze zakladatelek organizace, Lucie Straková Jirků.
 
Lidí s poruchou autistického spektra obecně stále přibývá, podle posledních průzkumů je prevalence této poruchy v populaci 2%, přesto je informovanost o této problematice nedostatečná a snažíme se to změnit.
 
V rámci festivalu se můžeme těšit na divadelní představení Dr.amAS (Divadelní soubor amatérů nejen s Aspergerovým syndromem) hra „SNĚHEN“, která je úspěšnou inscenací pražského souboru. Hra vznikla na námět jednoho z herců, jehož zálibou jsou data narození a svátky.
 
Uvidíme i projekci filmu „NORMÁLNÍ AUTISTICKÝ FILM“, který nás zavede do chaosu okolního světa a přehltí naše smysly. V takovém stavu lze totiž autismu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení.
 
Festival se koná v neděli dne 22. října ve Společenském centru Univerzita v Táboře od 16.00 hodin. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit na podporu rodin a dětí s autismem. Program najdete na stránkách www.aplajc.cz. Záštitu poskytla místostarostka města Tábor Mgr. Kateřina Bláhová .

Webová stránka: www.aplajc.cz

Vloženo: 20.10.2017 9:11

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Co mě výcvik zvířat...
Amy Sutherland
obalka
Když narcisté...
Nina W. Brown
obalka
100 mozkocvič...
R. Eastaway, D. ...
obalka
Holka, kterou...
Torey Hayden
obalka
Pondělí či pátek...
R. Škaloudová
obalka
Jak navazovat ...
Devora Zack
obalka
Zooterapie v ...
Jaroslava Bicková

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace