Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Pozvánky

Konference ZA DVEŘMI II

Dětská psychoterapie aneb Proč každý psychoterapeut pracuje s dítětem jinak

KDY: 19. - 20.11.2018
KDE: Komunitní centrum Matky Terezy v Praze
 
Velký vůz Sever si Vás dovoluje pozvat na konferenci ZA DVEŘMI II, která se uskuteční ve dnech 19. - 20.11.2018 v Komunitním centru Matky Terezy v Praze.
 
Rodiče přivádějí své děti k psychologovi či do terapie s různými potížemi, ale také s očekáváním či přáním. Stejně tak pracovníci pomáhajících organizací/institucí objednávají terapeutickou péči pro své dětské klienty a za těmito odborníky je i s rodiči posílají.
 
Postupem doby byla překonána obvyklá praxe, že existují pouze státní poradny zřizované školstvím, zdravotnictvím či sociálním resortem nebo soukromí terapeuti. Díky rozmanitosti profesí, psychoterapeutických výcviků a pestrosti projektů neziskových organizací se můžeme setkávat s novými a inovativními přístupy poskytování služeb. Inspiraci mnohdy čerpáme i ze zahraničí. Díky tomu nám zde vyrostla krásná a barevná zahrada. Není ale každý zahradníkem, aby rozuměl tomu, co vše v ní roste.
 
Neexistuje a ani nemůže existovat pouze jeden směr v dětské psychoterapii.
 
Konference ZA DVEŘMI II chce ukázat, jak různé psychoterapeutické směry pracují s dětmi a proč jeden terapeut dělá něco jiného nežli ten druhý. Setkáte se tu s terapeutickými přístupy, které mají svůj vlastní filozofický základ a univerzálně jej aplikují na všechny své klienty. V případě dětí se komunikace přizpůsobuje jejich potřebám. Zároveň se tu setkáte s přístupy, které jsou specializované na konkrétní dětské obtíže. Všechny mohou pracovat účinně, ale zároveň svou formou, procesem a myšlenkovým základem odlišně.
 
Konference nabízí pomáhajícím pracovníkům vhled do těchto přístupů, aby se v široké nabídce terapeutických služeb pro děti (a rodiny) vyznali. Konference je také určena těm, kteří chtějí nahlédnout za dveře terapeutům, kolegům s odlišným výcvikem nebo hledačům, kterou cestou terapeutického vzdělání se vydat.
 
Kromě pestré nabídky ukázky různých terapeutických škol se objeví i další témata relevantní k dětské psychoterapii.
 
Čekají nás 4 přednášky a 15 paralelních workshopů.
 
ZA DVEŘMI je konference určená odborníkům pracujícím v oblasti prorodinných služeb a pomoci rodinám a dětem – sociálním pracovníkům, terapeutům, psychologům, soudcům, policistům, psychiatrům a rovněž všem zájemcům o tuto problematiku.
Bližší informace o konferenci naleznete na webových stránkách.

Webová stránka: http://www.velkyvuz-sever.cz/konference-2018/

Vloženo: 9.7.2018 10:56
Naposledy upraveno: 9.7.2018 16:01

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Zázrak tří květin
L.Zatloukal...
obalka
Dítě s autismem a...
A.Scarpa; A.Wells...
obalka
Pandořina skříňka
Lauren Slater
obalka
Můj hlas půjde s ...
Sidney Rosen
obalka
Jít vlastní cestou
Jeff Goins
obalka
Mindfulness pro ...
Gary Hennessey
obalka
Speciální sourozenci
David Havelka...

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | počet návštěv: [CNW:Counter] | … vstup do administrace