Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Pozvánky

Attachment neboli teorie citové vazby

Attachment neboli vztahová vazba je výlučným vztahem mezi dítětem a osobou, která o něj pečuje. Každé dítě přichází na svět vybaveno potřebou vztahu, ve kterém se cítí bezpečně pro harmonický vývoj malého dítěte je zcela zásadní, zda si v prvních měsících a letech svého života vytvoří či nevytvoří pevné citové pouto s jednou stálou, blízkou a bezpečnou osobou, která o něj pečuje a chrání jej. Pokud je na dítě naladěná, její péče je láskyplná a její chování pro dítě srozumitelné, pak se v mozku dítěte ukládá základní informace, že svět je bezpečným a obohacujícím místem. Pokud jsou však podmínky pro vytvoření rané vztahové vazby pro dítě nevhodné nebo dokonce nebezpečné dochází pak k jejímu narušení. 
 
Během této přednášky vám sociální pracovnice Centra pro ohroženou rodinu odpoví na otázky:
Co je bezpečná citová vazba a jaké jsou její poruchy?
Jak se tato vazba utváří a jaké důsledky do dalšího života přináší?,
ale samozřejmě zde bude i prostor na individuální dotazy. :)
 
Přednáška je vhodná i pro účast s dětmi; bude probíhat v "hrací místnosti" SEV Hlídka (Hlídka 4, 60200 Brno) , kde je pro děti vybudováno zázemí.
 
Přednáška se bude konat při příležitosti Mezinárodního dne rodiny (16. 05. 2019) a jako akce na podporu veřejné sbírky BEZPEČNÁ RODINA – ŠANCE PRO BUDOUCNOST (www.bezpecnarodina.cz).
 
Každé dítě má právo vyrůstat ve fungující rodině s pocitem bezpečí. V životě mohou ale nastat situace, kdy je tento stav ohrožen a dětem doma není dobře. V Centru pro ohroženou rodinu neziskové organizace RATOLEST BRNO, z.s. pracujeme se sociálně ohroženými rodinami z Brna a blízkého okolí, které se ocitají v obtížné životní situaci, ve které si sami neumí poradit. Věříme, že když tyto rodiny podpoříme a naučíme je se opět postavit na vlastní nohy, dokážou se o sebe v budoucnu postarat. Přispěním do veřejné sbírky Bezpečná rodina – šance pro budoucnost se můžete spolu s námi podílet na pomoci těmto ohroženým dětem a jejich rodinám.
 
www.bezpecnarodina.cz
www.ratolest.cz/aktuality/verejna-sbirka-bezpecna-rodina
 
Vstupné na akci je dobrovolné. Výtěžek ze vstupného poputuje na podporu veřejné sbírky Bezpečná rodina.

Webová stránka: www.bezpecnarodina.cz

Vloženo: 3.5.2019 1:50

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Zázrak tří květin
L.Zatloukal...
obalka
Dítě s autismem a...
A.Scarpa; A.Wells...
obalka
Pandořina skříňka
Lauren Slater
obalka
Můj hlas půjde s ...
Sidney Rosen
obalka
Jít vlastní cestou
Jeff Goins
obalka
Mindfulness pro ...
Gary Hennessey
obalka
Speciální sourozenci
David Havelka...

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | počet návštěv: [CNW:Counter] | … vstup do administrace