Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

Konference "2013: Novinky v prevenci online kriminality" upozorňuje na aktuální problémy

ilustrační foto

Vydáno před 7 lety

Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR a Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádají tradiční jarní konferenci, která propojuje odborníky z oblasti informačních a komunikačních technologií, státní i firemní sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží -- zejména pedagogy, sociální pracovníky, knihovníky atd. Gestorem akce je JUDr. Miroslav Antl, předseda Ústavně-právního výboru Senátu PČR. Oficiálními partnery konference jsou Telefónica Czech Republic a český Google. 

Akce navazuje na konference z předchozích let: "Prevence internetové kriminality a děti: technologie, edukace, legislativa" a "Online kriminalita -- prevence a legislativa", které organizovalo Národní centrum bezpečnějšího internetu rovněž pod záštitou JUDr. Miroslava Antla. Uvedených akcí se zúčastnili stovky odborníků z celé České republiky. 
 
Teoretické znalosti (z právní, policejní, komerční oblasti atd.) budou podloženy konkrétními příklady a případy z praxe jednotlivých vystupujících, jelikož právě sdílení praktických zkušeností bylo účastníky minulých ročníků konference nejvíce oceňováno. Na konferenci budou zmíněny mj. mezinárodní projekty NCBI: "Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kyberkriminalitou" (SocialWeb -- SocialWork), vzdělávací program určený pro sociální pracovníky a další pomáhající profesionály, kteří pracují s dětmi, mládeží a rodinami, a projekt "eSafety Label", podporující realizaci bezpečného IT prostředí, provozované na školách. Ing. Jiří Palyza, výkonný ředitel NCBI, podotýká: "V rámci své výuky a předávání zkušeností žákům mají školy povinnost provozovat bezpečné IT prostředí a přístup k online technologiím. Úkolem projektu eSafety Label je pomoci školám dosáhnout tohoto cíle stát se více bezpečným a obohacujícím prostředím pro všechny žáky i učitele."
 
Opět budou na konferenci diskutovat zástupci Mládežnického panelu NCBI, tentokrát k tématu: "Nenávist na Netu a jak se bránit?". To úzce souvisí s probíhající mezinárodní kampaní, kterou v ČR realizuje NCBI, ve spolupráci s odborem pro mládež MŠMT ČR: "Mladí proti nenávisti online" (No Hate Speech Movement; iniciovaná Radou Evropy). Kampaň je zaměřena proti šíření projevů nenávisti v online prostředí. Vystoupení mladých lidí naváže na příspěvek Romana Mácy (NCBI) věnovaný rizikům sociálních sítí. 
 
Tradičními partnery konference jsou Telefónica Czech Republic a český Google. Obě uvedené společnosti se dlouhodobě aktivně věnují otázkám bezpe! čnosti na internetu. 
 
"Jelikož náš pracovní model závisí především na důvěře a zapojení všech zainteresovaných stran, především našich zákazníků, velmi dobře si uvědomujeme, jakou odpovědnost neseme za ochranu soukromí klientů a dětí při komunikaci on-line," řekl Jakub Chytil, člen představenstva společnosti Telefónica Czech Republic. 
Mediálními partnery konference jsou: Wolters Kluwer -- časopis Řízení školy a nakladatelství Computer Press, vydavatel knihy Bezpečnost dětí na Internetu. 
 
Zdroj: Tisková zpráva NCBI
Více informací: 
Lenka Eckertová 
Manažerka marketingu a komunikace 
Národní centrum bezpečnějšího internetu 
Tel.: +420 252 548 438 
 
                                                       
 
Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je české neziskové nevládní sdružení, jehož cílem je zvyšovat povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu, pomáhat v nesnázích zejména mladým uživatelům internetu a bránit šíření mater! iálů se zneužívanými dětmi (dětské pornografie) na internetu. NCBI se snaží poukazovat na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování v online prostředí a také poradit, jak se takovým případům vyhnout.


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: dva

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace