Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

Městský soud v Brně potrestal další sociální pracovnici v kauze Dominik

ilustrační foto

Vydáno před 8 lety

Za nedostatečný a povrchní dohled nad rodinou týraného chlapce Dominika uložil včera Městský soud v Brně bývalé sociální pracovnici Evě Babičkové šest měsíců vězení s odkladem na jeden a půl roku.

Babičková se případem rodiny Dominika zabývala na přelomu let 2008 a 2009 a to jako nastoupivší důchodkyně zastupující kolegyni na mateřské dovolené. Při svém nástupu obdržela agendu čítající 300 spisů. "Do spisu Dominika jsem se dívala hned po nástupu do práce. Byla tam oznámení od lékařky o týrání. Dominik sice byl drobný, ale nebylo na něm nic, co by nebylo v pořádku," vypověděla před soudem Babičková.

Podle ČT24 se šla do bytu rodiny poprvé podívat poté, co na úřadě anonym telefonicky oznámil týrání chlapce.  "Viděla jsem chlapce doma a usoudila jsem, že mu nejsem sympatická. Utíkal přede mnou, viděla jsem, že se mu nezdám. Nechtěla jsem ho týrat svými návštěvami. Usoudila jsem, že kontroly budu provádět jenom prostřednictvím školy. Do června mi nenapsali nic. Z toho jsem vyvodila, že je vše v pořádku," cituje výpověď Babičkové ČT24.

V rámci obhajoby Babičková uvedla, že se pokusila rodinu několikrát navštívit, ale nikdy ji neotevřeli. Jednou ji navštívila matka Dominika a stěžovala si, že ho nezvládají a žádala o pomoc. Sociální pracovnice začala domlouvat pobyt v internátní škole, ale Dominik tam nenastoupil. „Rodině jsem se snažila pomáhat, ale oni to nepřijímali," vysvětlovala Babičková. Tak se začala spoléhat na komunikaci se školou, do které Dominik docházel a na šetření policie.

V závěru výpovědi Babičková uvedla, že v kauze Dominik necítí žádnou morální odpovědnost. Připustila pochybení ve vedení dokumentace, když z nedostatku času vyhotovila málo úředních záznamů. Po vynesení rozsudku se na místě odvolala a její případ převezme Krajský soud v Brně.

-rbal-Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: čtyři

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace