Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

EU vydala čtvrtletní zprávu o stavu zaměstnanosti a sociální situace

ilustrační foto

Vydáno před 8 lety

Trh práce a sociální situace v zemích Evropské unie si i nadále udržuje nepříznivý stav a ukazuje jasnější známky polarizace, tak hodnotí stav Evropská komise ve čtvrtletní zprávě EU pro zaměstnanost a sociální situaci. Zaměstnanost v EU zůstala v prvním kvartálu roku 2012 neměnná, po dvou sobě následujících čtvrtletích poklesu, míra nezaměstnanosti se na začátku roku 2012 dostala nad 10 %. Celková míra zaměstnanost v EU zůstala mezi lety 2008 a 2010 na míře 68,8 % ve věkové skupině 20 až 64 let (v roce 2011).

Podle údajů zpracovávané EUROSTATEM pro mezinárodní strovnání v dubnu 2012 byla míra nezaměstnanosti v EU27 10,3 %, v České republice pak 6,6 %, což Česko řadí na šestou příku s nejnižší nezaměstnanosti v Evropské unii. V průběhu května podle MPSV byla míra registrované nezaměstnanosti po poklesu 0,2 procentního bodu na 8,2 %.

Zpráva dále hodnotí odchylku v rámci členských států, stálé a dočasné pracovní příležitosti, tlak na mobilitu pracovní síly a nebo výzvy pro domácnosti.

Zpráva také analyzuje situaci ve veřejném sektoru a zdravotnictví a také se zaměřuje na specifické trhy práce a sociální situace v Rakousku, Německu, Maďarsku, Irsku, Polsku, Slovensku, Španělsku, Švédsku a ve Velké Británii.

Zdroje:

Více informací naleznete na stránkách Evropské komise (pouze anglicky), kde je také možné stáhnou celá zpráva (anglicky).

Zprávu MPSV o zaměstnanosti v květnu ke stažení zde.

-ebar-Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: šest

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Zbláznění
Ellen Forney
obalka
Třinácté komnaty ...
Violet Oaklander
obalka
Stín v nás
Verena Kast
obalka
Stárnutí, ...
T. Cimrmannová a kol.
obalka
Sny jako řeč ...
Robert A. Johnson
obalka
Smysl života
Alfred Adler
obalka
Síla nevysloveného
Peter Pöthe

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace