Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

CharityGums aneb jak žvýkačky pomáhají

ilustrační foto

Vydáno před 8 lety

CharityGums je zcela inovativní projekt, který nabízí společensky odpovědný byznys. Spojuje v sobě originální design, hračku, žvýkačky či mentolky a podporu charitativním organizacím. Smyslem je každoročně podporovat nejen kvalitní neziskové organizace, ale zároveň i nadané mladé umělce.

"Děláme tedy byznys, ale nikoli samoúčelně. Jde nám také o zábavu a dobrý pocit z toho, že pomáháme lidem, pro které jsou vzácností věci, jež nám coby příslušníkům většinové společnosti přijdou samozřejmé. Jako třeba pouhé přijetí odlišnosti (menšiny) většinou. Nebo dostupnost sociální péče umírajícím. Anebo možnosti mládeže trávit volný čas smysluplně…," píší organizátoři akce na svých stránkách CharityGums.com.

CharityGums tímto způsobem v tomto roce podpoří celkem devět charitativních projektů, mezi které patří Gaudia proti rakovině, Ledovec, Hospic sv. Jana N. Neumana, Podané ruce, Acta non Verba, Prostor Pro, Český helsinský výbor, Sdružení D a Rozkoš bez Rizika.

Tyto projekty byly vybrané už v druhé polovině roku 2011 a musely splňovat přísná kritéria, která hodnotila nezávislá komise podle potřebnosti služeb, které organizace v projektu nabízí, kontinuity její činnosti, schopnosti efektivně využít poskytnuté materiální zdroje, také forma zpracování žádosti a další…

Prvním následujícím obdobím, kdy neziskovky mohou zasílat své projekty, je právě nyní až do 31. prosinec 2012. Dalšími obdobími budou běžné kalendářní roky. Pro další období bude vypsáno grantové řízení na konci roku 2012.

Hlavním kritériem je, aby žádající organizace byly subjekty poskytující sociální služby (dle zákona č. 108/2006 Sb.), právní subjekty působící v oblasti pomoci lidem mimo sociální služby (zdraví/vzdělávání), nebo právní subjekty realizující veřejně prospěšné aktivity (komunita apod.).

Soutěž pro veřejnost - 1 polibek = 7407 žvýkaček
Součástí podpory je také zaujetí a informování široké veřejnosti o potřebnosti projektů. Formou je fotografická soutěž, která zachycuje jakýkoli polibek. Z fotky musí být jen na první pohled zřejmá jakákoli spojitost s projektem CharityGums. Fotografie organizátoři umístí na stránky Facebook. Autor fotografie s nejvíce „lajky“, vyhraje pytel s 10 kg CharityGums.
Uzávěrka soutěže je 15. srpna 2012 v 23:59.

Více informací na www.CharityGums.com

-ebar-Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: sedm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Zbláznění
Ellen Forney
obalka
Třinácté komnaty ...
Violet Oaklander
obalka
Stín v nás
Verena Kast
obalka
Stárnutí, ...
T. Cimrmannová a kol.
obalka
Sny jako řeč ...
Robert A. Johnson
obalka
Smysl života
Alfred Adler
obalka
Síla nevysloveného
Peter Pöthe

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace