Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

Ministerstvo zahájilo kontroly vzdělávacích institucí

ilustrační foto

Vydáno před 8 lety

Ministerstvo práce a sociálních věcí uděluje akreditace vzdělávacím institucím a jejich vzdělávacím programům, které se vztahují k požadavkům zákona o sociálních službách. Ministerstvem je akreditováno a reakreditováno od roku 2007 již 768 vzdělávacích institucí. Celkem za tuto dobu projednal resort na 6 451 žádostí o akreditaci vzdělávacích institucí a vzdělávacích programů. MPSV nyní začíná s aktivní kontrolou těchto zařízení. Během prvních dvou již dokončených kontrol byla již dokonce jedna akreditace odebrána.

Vzdělávacím zařízením se rozumí nejen zařízení školské soustavy, ale i další instituce - fyzické a právnické osoby, které poskytují vzdělávání dospělých pro cílovou skupinu sociálních pracovníků, pracovníků v sociálních službách, vedoucích pracovníků zaměstnanců sociálních osob a fyzických osob poskytujících podporu příjemcům příspěvku na péči.

Od června letošního roku začalo MPSV s kontrolou těchto zařízení. Jedna ze dvou již dokončených kontrol vedla k odebrání akreditace vzdělávacího programu. Kontrola se uskutečnila u Občanského sdružení Za důstojné stáří, kterému byla odebrána akreditace programu „Duševně, mentálně a kombinovaně postižené osoby a sociální služby. Pohled speciální pedagogiky.“ Důvodem tohoto kroku bylo dle Akreditační komise MPSV zjištění nedostatků týkajících se rozporu mezi náležitostmi akreditovanými v programu a jejich skutečnou realizací. Druhá kontrola realizována u společnosti Fokus Praha, o. s. proběhla bez problémů, kontrolní skupina nezjistila žádné nedostatky.

Akreditační komise Ministerstva práce a sociálních věcí plánuje provést 12 kontrol ročně. Upřednostňovány budou kontroly na základě stížnosti vyhodnocené jako podnětné a kontroly subjektů podle doporučení hodnotitelů Akreditační komise a členů sekretariátu. Tato doporučení se zakládají především na identifikaci slabých stránek v žádostech o akreditaci, které však svoji povahou nevedli k neudělení akreditace. Veškeré administrativní zázemí akreditačního procesu zajišťuje sekretariát Akreditační komise Ministerstva práce a sociálních věcí (dále jen „sekretariát“). Veškeré informace o akreditačním procesu jsou zveřejněny na www.mpsv.cz/cs/3493.

Převzato z tiskové zprávy MPSV.Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: sedm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace