Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

ROZKOŠ bez RIZIKA bude na finále GAYMAN 2012 testovat na HIV

ilustrační foto

Vydáno před 8 lety

V pátek 31. srpna se definitivně rozhodne, který z osmi finalistů vyhraje titul GAYMAN 2012. V soutěžní porotě usedne řada osobností včetně zpěvačky Marcely Březinové nebo Miroslava Hlavatého, ředitele pražského Domu světla. Během večera bude ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) zdarma a anonymně testovat zájemce a zájemkyně na HIV. V porotě R-R zastoupí její zakladatelka Hana Malinová.

Akce se koná v Temple Clubu (Michalská 29, Praha - mapa) v prostorách odsvěceného kostela sv. Michaela Archanděla v Praze na Starém Městě a její začátek je ve 20 hodin. Vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketportal. Část výtěžku poputuje na podporu pražského Domu světla, který pomáhá lidem postiženým nemocí AIDS nebo nakaženým virem HIV. Další informace k finálovému večeru najdete na stránkách soutěže.

R-R se v poslední době snaží rozšířit nabídku testování na HIV a poradenství pro širokou veřejnost. Kromě tradičního testování během Světového dne boje proti AIDS (1. prosince) nově nabízí každé úterý anonymní testování veřejnosti centrum R-R v Českých Budějovicích. Možnost nechat se týmem R-R vyšetřit na protilátky HIV budou mít také návštěvníci blížícího se festivalu ošetřovatelství SestraFest, který se koná 19. září v areálu Žlutých lázní. 

Za posledních deset let se počet lidí nakažených virem HIV v České republice ztrojnásobil. Údaje za rok 2012 hovoří už o 1719 pozitivních případech, přesto je v některých městech dostupnost testování kvůli nedostatku finančních prostředků spíše omezována,“ uvádí za R-R její výkonná ředitelka Lucie Šídová. Zřejmě i z toho důvodu v naší zemi soustavně klesá počet lidí, kteří se nechají na tuto pohlavní infekci dobrovolně vyšetřit. „Část české společnosti se stále domnívá, že infekce HIV je záležitostí pouze určitých skupin jako jsou sexuální pracovnice, homosexuálové nebo třeba drogově závislí. Ohroženi jsou ale také všichni lidé s rizikovým sexuálním chováním,“ doplňuje Šídová.

-Přejato ze zprávy o. s. ROZKOŠ bez RIZIKA-Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: osm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace