Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

MPSV: Nový web vás provede sociálními službami

ilustrační foto

Vydáno před 7 lety

Efektivnější řízení, rozdělování a sledování peněz nejen z EU na sociální služby. To je cíl projektu, o kterém si lidé mohou nově dozvědět více také na internetu. Nové webové stránky, které nedávno spustilo ministerstvo práce a sociálních věcí, představují výsledky projektu a najdete je na adrese www.podporaprocesu.cz. Projekt „Podpora procesů v sociálních službách“ je financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Funguje od poloviny roku 2010.

„Sociální služby by měly být efektivní a pomáhat přesně tam, kde je potřeba. Věřím, že i tento evropský projekt nám pomůže toho dosáhnout. Každý občan se může podívat, zda se nám to daří. Snažím se o to, aby naše ministerstvo bylo vždy otevřeným a komunikativním úřadem“, říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.
 
Nový web má laikům i odborníkům více přiblížit sociální služby a jejich změnu, která se postupně uskutečňuje. Nejen fakt, že se péče o postižené lidí v ústavech mění na přátelská chráněná bydlení (projekt „Podpora transformace sociálních služeb“), ale také to, že díky „Podpoře procesů v sociálních službách“ vzniknou doporučení pro legislativní, metodické a ekonomické úpravy systému sociálních služeb.
 
Jedna z vedoucích aktivit projektu „Podpora procesů v sociálních službách“ z MPSV Daniela Lusková upřesňuje: „Vzhled, strukturu a obsah webu jsme uzpůsobili tak, aby informace byly dostupné ve srozumitelné formě. Součástí webu je také sekce, kde lidé najdou odpovědi na nejčastější dotazy. Nový web také zvyšuje efektivitu práce projektového týmu, protože usnadňuje spolupráci pracovním skupinám.”
 
Web na adrese www.podporaprocesu.cz je postaven na redakčním systému WordPress, upraveném pro specifické potřeby projektu. Správa stránek je tak jednodušší, což umožňuje průběžnou aktualizaci a funkčnost v různých internetových prohlížečích. Součástí webu jsou i informace o odborných konferencích, umožňující jejich efektivní organizační i obsahovou podporu. Po každé konferenci bude možné na webu zhlédnout videozáznam z akce a seznámit se i s průvodními dokumenty.
 
Převzato z tiskové zprávy MPSV
 
                                         
 
O projektu Podpora procesů v sociálních službách:
 
Projekt financovaný z ESF prostřednictvím OP LZZ se skládá z dvanácti aktivit. Mimo jiné z analýzy právního stavu, identifikace a vyhodnocování sociálních jevů, jejich definicí atd. Výstupem projektu bude katalog sociálních jevů a v návaznosti pak karty jednotlivých sociálních služeb. To vše usnadní registraci a orientaci v sociálních službách, stejně jako lépe stanoví pravidla pro efektivní čerpání dotací. Na realizaci projektu se kromě MPSV podílí i Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Svaz měst a obcí ČR. Výstupem projektu Podpora procesů v sociálních službách budou doporučení pro legislativní, metodické a ekonomické úpravy systému sociálních služeb, aby bylo možné celý systém stabilizovat, zjednodušit a zajistit tak co nejlepší adresnou distribuci potřebných služeb pro jejich uživatele.


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: dva

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace