Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

Klubíčko Beroun, o.p.s. rozšiřuje své služby

ilustrační foto

Vydáno před 7 lety

Začátkem dubna otevřela společnost Klubíčko Beroun, o.p.s. nové tréninkové pracoviště, kde se budou připravovat mladiství a dospělí se zdravotním postižením na budoucí zaměstnání. Rozšířilo se i fungování odlehčovacích služeb, kde je nabízena možnost celoročního využívání. A dále bylo započato mapování bezbariérovosti města Beroun.

Klienti mohou služby využívat pravidelně i nárazově, odlehčovací služby jsou nyní nabízeny nově s nepřetržitým provozem. Pravidelně i nárazově mohou děti i dospělí a senioři se zdravotním postižením využívat i službu osobní asistence. Klientovi je poskytnuta pomoc při zvládání úkonů péče o vlastní osobu a o domácnost, pomoc a doprovod např. do školy, do zaměstnání, k lékaři, na úřady, na nákupy, při dopravě veřejnými dopravními prostředky, do lázní, na pobyty a různé akce, na volnočasové aktivity (kroužky, pobyty, výlety, …) apod.
 
Cca 1x měsíčně jsou pořádány odlehčovací pobyty v různých rekreačních zařízeních s cílem umožnit postiženým dětem, mladistvým a dospělým kontakty s dalšími postiženými i zdravými lidmi, nabídnout jim atraktivní program přiměřený jejich potřebám a schopnostem a jejich blízkým umožnit odpočinek nebo čas na vyřízení svých záležitostí.
 
Nově mají naši klienti také možnost nepřetržitého využívání odlehčovacích služeb (vč. víkendů a svátků). Je tak možné na dočasnou dobu převzít veškerou péči o klienta a to jak v jeho domácím prostředí, tak nově i v našem sídle na Tetíně, a jeho blízkým tak umožnit odpočinek nebo čas na vyřízení svých záležitostí.
 
Novinkou je také vybudování tréninkového pracoviště pro klienty s různými typy zdravotního postižení, kteří si v něm osvojí řadu praktických dovedností – péči o domácnost (vaření, praní, žehlení, uklízení), péči o drobná domácí zvířata, vyzkouší si drobné administrativní práce, výrobu drobných upomínkových předmětů, natěračské a zahradnické práce, čištění interiérů aut, úklid sněhu a budou se postupně učit samostatně cestovat veřejnou dopravou, hospodařit s penězi, pracovat s internetem, obstarávat své osobní záležitosti apod. Více na http://www.klubickoops.cz/nabidka-sluzeb/
 
Další oblastí, kde se bude postupně rozšiřovat činnost je Sociální firma Klubák. Ta přednostně zaměstnává lidi se zdravotním postižením a pečující osoby. Vozíčkáři spolu s jejich asistenty již začali mapovat veřejné budovy a jejich dostupnost pro vozíčkáře. Získané poznatky budou podkladem pro zpracování interaktivní mapy včetně popisů (bez)bariérovosti veřejných budov a jejich dostupnosti od nejbližší zastávky MHD a parkoviště vyhrazeného pro invalidy, která bude užitečná nejen lidem pohybujícím se na invalidním vozíku, ale i seniorům a maminkám s kočárky. Projekt financuje město Beroun. Více na http://www.klubicko-ops.cz/beroun-mesto-bez-barier/
 
Zaměstnanci s jinými typy zdravotního postižení budou kompletovat a natírat lavičky, zajišťovat zahradnické práce a další veřejně prospěšné práce pro obce, státní i nestátní instituce, malé firmy i veřejnost. Lidé se zdravotním postižením i jejich blízcí mohou využít naší nabídku integrovaných pobytů a dalších akcí.
 
V rámci sociálně aktivizačních služeb je rozšířena také nabídka integrovaných pobytů pro samotné děti, mládež a dospělé se zdravotním postižením, děti se zdravotními problémy, děti zdravé nebo pro celé rodiny. V nabídce jsou osvědčené pobyty v termálech ve Šturovu (SR), v různých rekreačních zařízeních v ČR i na táborové základně – vždy s atraktivním programem přizpůsobeným specifickým potřebám a možnostem účastníků. V plánu je také vodácké putování, cyklovýlet či poznávací výlety. Na rodinných pobytech je poskytována i možnost zajištění osobní asistence a hlídání dětí.
 
"Dělá nám radost, že se nám stále daří rozšiřovat na Berounsku a Hořovicku komplex obecně prospěšných služeb potřebných nejen pro lidi, jejichž život je ovlivněn zdravotním handicapem." dodává ředitelka organizace Alena Pecková.
 
Více informací naleznete na našich www.klubicko-ops.cz
 
V případě zájmu o služby Klubíčka neváhejte kontaktovat:
 
Alena Pecková
Ředitelka a statutární orgán
společnosti Klubíčko Beroun, o.p.s.
Damilská 172, 266 01 Tetín
Tel. +420 722 955 596
 
Převzato z tiskové zprávy společnosti Klubíčko Beroun, o.p.s.


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: dva

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace