Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » O čem se mluví »

publicistika k číslu
2/2019

avízo

Profesní institut na Vyšší odborné škole sociálně právní

ilustrační foto

Vydáno před 189 dny

Vyšší odborná škola sociálně právní rozšířila svou nabídku ve vzdělávání sociálních pracovníků a pedagogů o kvalifikační kurzy a kurzy celoživotního vzdělávání.

Škola s tradicí a zárukou kvality tímto usiluje o podporu rozvoje kompetencí studentů a odborné veřejnosti. Prvořadým úkolem Profesního institutu je reagovat na potřeby v praxi a nabízet tak kurzy a vzdělávání odpovídající skutečným potřebám. Usilujeme o propojení aktuální praxe a odborníků z ní a teoretické základny garantované pedagogy naší školy. Spolupracujeme s neziskovými organizacemi a s dalšími institucemi v projektové činnosti. Podporujeme mezirezortní spolupráci, rozvojové aktivity v sociální práci a v oblastech vzdělávání.

Nabízíme kvalifikační kurzy - Studium pro asistenty pedagoga a Kvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách.

Kurz pro asistenty pedagoga je určen pro pracovníky, kteří vykonávají nebo mají zájem vykonávat funkci asistenta pedagoga. Účastníkům jsou zprostředkovány znalosti a dovednosti potřebné pro výkon profese, absolvent získává příslušnou kvalifikaci podle zákona č. 563/2004 Sb., v platném znění (§ 20) a v souladu s § 4 vyhlášky č. 317/2005 Sb., o pedagogických pracovnících. Vzdělávací program zahrnuje celkově 124 hodin výuky, 84 hodin teoretické výuky a 40 hodin odborné praxe ve vybraných školských zařízeních.

Kurz pro pracovníky v sociálních službách je určen jak pro uchazeče o zaměstnání a zájemce, tak pro pracovníky v sociálních službách a pečovatelé pracující v ambulantních zařízeních sociálních služeb nebo v domácnostech, kteří splňují podmínky pro výkon činnosti pracovníka v sociálních službách, uvedené v paragrafu 116, odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, kromě podmínky odborné způsobilosti. Celkově vzdělávací program zahrnuje 200 hodin výuky, 150 hodin teoretické výuky a 50 hodin odborné praxe ve vybraných zařízeních sociálních služeb.

V rámci celoživotního vzdělávání vytváříme portfolio kurzů napříč oblastmi v oboru, a to pro sociální pracovníky na úřadech, v sociálních službách a dalších institucí.

Jsme také připraveni realizovat kurzy pro naplnění specifických potřeb i méně početných odborností, jako jsou například sociální kurátoři či veřejní opatrovníci obcí.

Profesní institut je současně akreditovaným Zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a nabízí tak kurzy i pro odborníky z řad pedagogů. Tím dochází i k příležitostem propojení odborností v oblasti školství a sociální práce, což spolu mnohdy úzce souvisí.

Díky tradici a uznání mezi odbornou veřejností garantujeme kvalitu!

Nabídka aktuálních kurzů a přihlášky jsou dostupné na: https://institut.vossp.cz/cs/. Více informací o škole: http://www.vossp.cz/.

Iveta Turková,

zástupkyně ředitele VOŠSP


Sdílet text:


Podobné zprávy

Akademické články Pseudosociální služby pro seniory v České republice: Výpomoc, nebo byznys?
Akademické články User of Social Services in Postmodern Times
Inspirace Je sociální pracovník renesanční člověk?
O čem se mluví Mediální kauzy sociální práce, jejich rizika a příležitosti
Akademické články Výzkumné šetření o vzdělávání studentů pomáhajících profesí v oblasti thanatologie


0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: dva

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Blíž tě nepustím
Rolf Sellin
obalka
Minimalismus do ...
Aston Sanderson
obalka
Umění uměřenosti
Svend Brinkmann
obalka
Mateřský koučink
Jana Černá
obalka
Nic mi není! Pomoc ...
Xavier Amador
obalka
Všímavost a soucit ...
Jan Benda
obalka
Narušení
Susanna Kaysen

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | počet návštěv: [CNW:Counter] | … vstup do administrace