Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » O čem se mluví »

oznámení

PaedDr. Marie Vorlová zemřela náhle po krátké nemoci 5. září 2016

Vydáno před 4 lety

Marie Vorlová patřila k dlouholetým aktivním zástupcům škol v Asociaci vzdělavatelů v sociální práci. Zastupovala Asociaci v Radě pro rozvoj sociální práce, řadu let byla koordinátorkou Rady, dávala podněty k hledání témat pro činnost Rady, sama s podněty přicházela a s osobní houževnatostí se pak nasazovala pro jejich uskutečnění. V Asociaci byla též aktivní v pracovních skupinách pro tvorbu a revizi Minimálního standardu. Angažovala se též v pracovní skupině Ministerstva práce a sociálních věcí pro tvorbu profesního zákona o sociální práci, podílela se na tvorbě studijního programu Evangelické teologické fakulty UK. Na vlastní škole - Jaboku - patřila ke klíčovým pracovníkům školy, po dvacet let se podílela na rozvoji Jaboku, především na koncepci oblasti sociální práce a sociální politiky, vedla katedru sociální práce, výrazně se podílela na zapojení praxe do vzdělávání.  Do výuky se snažila zapojit prvky, které vedly studenty na jedné straně k pochopení multidisciplinarity oboru, na druhé pak k jasnému vymezení profese. Do poslední chvíle přicházela s inovativními myšlenkami a nápady jak je uskutečňovat, zejména v oblasti propojení sociální práce s přírodou (zahradní terapie, sociální zemědělství, green care).

Marie Vorlová se snažila nevtíravým způsobem udržovat křesťanského ducha školy, pečovat o osobní vztahy mezi učitely i mezi studenty a výrazným způsobem se aktivně podílela i na estetické stránce školního prostředí.

Vztah k přírodě, zejména k rostlinám a vztahy k lidem byly pro Marii neoddělitelně spojeny.Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zuzana Surová
Paní profesorka vedla před lety mou bakalářskou práci. Její smrt mě překvapila. Byla milá, lidská. Skvělý pedagog.Čest její památce.
Vloženo: 9.9.2016 22:26:07

Marie Vrtišková
Je mi to moc líto. Jsem ráda, že mi bylo dopřánu se s touto ženou setkat. Hluboce se před její osobností skláním.
Vloženo: 9.9.2016 14:21:19

Libuše Zimmelova
Úžasná žena, skvělá kolegyně, čest její památce.
Vloženo: 8.9.2016 12:43:00

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: osm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Zbláznění
Ellen Forney
obalka
Třinácté komnaty ...
Violet Oaklander
obalka
Stín v nás
Verena Kast
obalka
Stárnutí, ...
T. Cimrmannová a kol.
obalka
Sny jako řeč ...
Robert A. Johnson
obalka
Smysl života
Alfred Adler
obalka
Síla nevysloveného
Peter Pöthe

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace