Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » Fakta, legislativa, dokumenty »

zpráva

Vyšel sborník z konference o bezdomovectví v ČR

ilustrační foto

Vydáno před 5 lety

 
Na dubnové tiskové konferenci představila paní ministryně společně s Milošem Rejchrtem, Iljou Hradeckým a Liborem Prudkým nově vydaný Sborník z Konsensuální konference o bezdomovectví v České republice. Tato konference, první svého druhu, proběhla v Poslanecké sněmovně v listopadu roku 2014. Jejím účelem bylo pokusit se nalézt odpovědi na 5 kontroverzních otázek týkajících se bezdomovectví.
 
Své často velmi rozdílné a leckdy i zcela protichůdné názory na konferenci prezentovalo 24 expertů na problematiku bezdomovectví, z nichž 7 byli lidé bez domova. Všem příspěvkům naslouchala porota složená z šesti významných osobností českého veřejného života, jejímž úkolem bylo po skončení konference vydat konsensuální stanovisko ke zmíněným pěti otázkám. Výstupy konference odrážejí nezávislost poroty i konsenzuální způsob jejího rozhodování. Všech šest porotců došlo u každé klíčové otázky k takové odpovědi, na které se jednohlasně shodli.
 
Sborník shromažďuje jak podklady od všech expertů, kteří na konferenci vystoupili, tak závěrečné stanovisko poroty, které hodnotí současnou situaci lidí bez domova v České republice a zároveň navrhuje směr, kterým by se mělo dále ubírat řešení bezdomovectví v České republice.
 
Paní ministryně na tiskové konferenci hovořila o důležitosti společného postupu institucí při řešení bezdomovectví. „Chtěla bych zejména zdůraznit, že porotci se jednohlasně shodli na nutnosti koordinovaného přístupu obcí, krajů a státu při řešení bezdomovectví. Domnívám se, že pouze společnými silami a skrze vzájemnou komunikaci můžeme dosáhnout v oblasti bezdomovectví trvalého zlepšení, které bude zároveň zaručovat lidskou důstojnost jako základní princip sociální politiky,“ uvedla ministryně. Výstupy konference ve formě sborníku směřují ke všem zúčastněným včetně Ministerstva práce a sociálních věcí, které přijalo konsenzuální stanovisko poroty jako podklad pro další strategické směřování v oblasti politiky prevence a řešení bezdomovectví.
 
 
Zdroj: www.bezdomovectvi.info


Sdílet text:


Podobné zprávy

O čem se mluví Jiná sociální práce je možná
O čem se mluví Od června do září 2014 lze konzultovat nové podklady pro tvorbu tzv. profesního zákona
Inspirace Nominace Sociálního pracovníka roku 2019
O čem se mluví Vláda podpořila zvýšení mezd zaměstnanců v sociálních službách
O čem se mluví MPSV hledá odborníky z oblastí sociální práce


0

Diskuze

Všechny komentáře

Veronika Aresta_redaktorka
Dobrý den, prosím obraťte se na mou kolegyni na emailu publicistika@socialniprace.cz. Jistě společně spolupráci naplánujete. Děkuji mnohokrát.
Vloženo: 11.11.2019 11:35:29

Kateřina Amiourová
Dobrý den, mohlo by Vás zajímat, nebo Vaše autory píšící o bezdomovectví: posílám dva články - jeden projekt http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sos-bezdomovcke-vesnicky-0 - budu vděčnáí i za rozšíření! A jeden komentář: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pohled-do-propasti-bezdomovectvi Děkuji za jakoukoliv reakci. V úctě K.Amiourová nechŤ se autoři inspirují. Děkuji
Vloženo: 10.11.2019 12:29:46

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: čtyři

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni
obalka
Psychopat v mém...
James Fallon
obalka
Přehled psychote...
F. Caby; A. Caby
obalka
Královna chaosu
Zoë Kessler
obalka
Jakou otázku máte ...
A. Funcke; A. Rachow
obalka
Jak lidé zrají
J. G. Berger

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | počet návštěv: [CNW:Counter] | … vstup do administrace