Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » Inspirace pro praxi »

PR článek

Zázrak tří květin pomůže při terapii zaměřené na řešení s dětmi a dospívajícími

ilustrační foto

Vydáno před 1 rokem

Kniha představuje základní principy a metody terapie zaměřené na řešení při práci s dětmi a dospívajícími. Autoři vycházejí z modelu Kidsʼ Skills (vytvořeného finskými terapeuty Benem Furmanem a Tapanim Aholou), jehož metody během své bohaté praxe rozšířili a v mnoha případech originálně vyzkoušeli. Jde o přístup hravý, tvořivý, a místy dokonce absurdní.

Název knihy Zázrak tří květin je obrazným přirovnáním ke třem základním principům této terapie: naděje, spolupráce a tvořivost. V průběhu terapie je tedy cílem těmto „třem květinám pomoci rozkvést“, v některých případech je dokonce nutné nechat květiny nejprve oživnout. A protože jde o terapeutický přístup hravý a tvořivý z proudu „pozitivní psychologie“, i každá kapitola je uvedena nějakým citátem a příběhem z dětských knih, v nichž lze najít inspiraci pro práci s dětmi a snadněji je tak do terapie začlenit. 

Kniha také nabízí seznámení s různými výzkumy, předkládá ukázky terapeutických konverzací, u většiny technik jsou příklady otázek formulovaných pro děti a jinak pro rodiče a zjednodušeně pro menší děti. Na konci většiny kapitol jsou pro inspiraci různé hravé varianty daných technik s využitím různých prostředků komunikace (kresba, stavění figurek, dramatizace, uvědomovací cvičení apod.), náměty, jak s danými postupy pracovat a jak na ně dále navazovat.
 
Mgr. Leoš Zatloukal, Ph.D. et Ph.D., a PhDr. Daniel Žákovský jsou mezinárodně certifikovaní trenéři metody Kidsʼ Skills, lektoři komplexního psychoterapeutického výcviku v terapii zaměřené na řešení a členové týmu Dalet.
 
 
 
 
Leoš Zatloukal pracuje jako lektor terapeutických a koučovacích výcviků, jako kouč a terapeut, vyučuje terapii, koučování a manažerské dovednosti na UP v Olomouci, FSS a FF MU v Brně, Newton College - soukromé vysoké škole Managementu. Je také autorem četných odborných publikací.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daniel Žákovský je psychoterapeut, supervisor a lektor, certifikovaný Kids' Skills kouč a trenér, má terapeutickou praxi ve Zlíně a v Kroměříži, zaměřuje se zejména na práci s dětmi a pěstounskými rodinami.


Sdílet text:


Podobné zprávy

Akademické články Role sociálních pracovníků z hlediska přístupů rodičů k léčbě enurézy dětí
Akademické články Modely starostlivosti o zomierajúcich
O čem se mluví Zahradní terapie jako aktivizační technika pro seniory s demencí
Inspirace Každodenní rutina přinese ovoce i ve vnímání jinakosti (O projektu HateFree Culture)
O čem se mluví Význam zahradní terapie a bariéry, které brání jejímu rozvoji


0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: osm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Jak navazovat ...
Devora Zack
obalka
Zooterapie v ...
Jaroslava Bicková
obalka
Poruchy osobnosti ...
Riegel, Pěč, Kalina
obalka
Existenciální ...
Irvin D. Yalom
obalka
Transformace ...
Ladislav Timuľák
obalka
Když ty nejsi ty
Anita de Nennie
obalka
Zbláznění
Ellen Forney

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace