Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » Inspirace pro praxi »

anketa

Brněnská Rozkoš bez Rizika poskytuje testy na HIV i poradenství k bezpečnějšímu sexu

ilustrační foto

Vydáno před 6 lety

Jihomoravský kraj a město Brno patří ohledně výskytu HIV/AIDS v naší zemi k těm ohroženějším. Jen v loňském roce přibylo v Jihomoravském kraji šestnáct nových případů HIV. Přesto je v Brně nabídka testování na tuto pohlavní infekci nedostatečná. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) se proto rozhodla zahájit ve svém centru pravidelné testování veřejnosti. Lidé mohou přijít do brněnské R-R každé první úterý v měsíci, cena za otestování je 250 Kč.
 
„V rámci on-line a telefonického poradenství se nás lidé často ptali, zda je v našem centru otestujeme na HIV. Někdy se na nás obraceli i sexuální pracovnice, jestli bychom neotestovali jejich partnery. Kvůli těmto hlasům a nepříznivým statistikám v posledních letech, jsme se nakonec rozhodli od 1. dubna zavést pravidelné testování veřejnosti na HIV,“ říká k rozšíření služeb vedoucí brněnské ROZKOŠE bez RIZIKA Tereza Musilová.
 
Lidé se nemusí na testování objednávat, přijít mohou každé první úterý v měsíci kdykoliv mezi 17:30 a 19:30. R-R sídlí nedaleko Malinovského náměstí v ulici Vlhká 10.Výsledek testu je znám do patnácti minut. Odběr se provádí z prstu a je téměř bezbolestný.  
 
„Kromě testů lidem nabízíme i poradenství k pohlavně přenosným infekcím. Už z dotazů, které chodí do naší poradny, je zjevné, že hodně lidem znalosti o bezpečnějším sexu chybí. Evergreenem jsou otázky na přenos HIV při masáži nebo líbání,“ dodává Tereza Musilová.
 
 
ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.
 
Podrobná data týkající se HIV infekce a onemocnění AIDS v ČR naleznete ZDE.
 
 
Zdroj: Rozkoš bez Rizika
 


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Roman
Test
Vloženo: 27.8.2014 14:04:46

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: osm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Jak navazovat ...
Devora Zack
obalka
Zooterapie v ...
Jaroslava Bicková
obalka
Poruchy osobnosti ...
Riegel, Pěč, Kalina
obalka
Existenciální ...
Irvin D. Yalom
obalka
Transformace ...
Ladislav Timuľák
obalka
Když ty nejsi ty
Anita de Nennie
obalka
Zbláznění
Ellen Forney

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace