WEBINÁŘ: ROLE SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA U PERINATÁLNÍ ZTRÁTY

Datum / čas
13.12.2021
16:00 - 18:00


Cesta domů vás zve na

Webinář: Role sociálního pracovníka u perinatální ztráty

Probereme si témata porodného, pohřebného, nároku na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství. Dále také lhůtu 96 hodin, rodičovský příspěvek, otcovskou dovolenou a dočasnou pracovní neschopnost. Součástí webináře budou také kazuistiky z praxe Perinatálního hospice Dítě v srdci, představení memory boxů a spolupráce s nemocnicemi po celé České republice. Přednášet budou sociální pracovnice Perinatálního hospice Dítě v srdci Bc. Kristýna Štefanides a Zdeňka Troníčková, DiS.

Termín: 13. prosince 2021 16:00–18:00
Lektorky: Bc. Kristýna Štefanides a Zdeňka Troníčková, DiS, sociální pracovnice Perinatálního hospice Dítě v srdci
Cena: Díky podpoře nadačního fondu Abakus a Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Cyklus přednášek o roli odborníků u perinatálních ztrát vznikl v roce 2020, kdy jsme v Cestě domů začali zkoumat, jak by mohl vypadat multidisciplinární tým u perinatální ztráty. Zajímalo nás, jakou roli mají jednotlivé profese u perinatální ztráty a jaké mají kompetence.

Začali jsme se vzdělávat interní přednáškou a na základě zájmu projeveného odbornou veřejností i s ohledem na současnou situaci omezující osobní setkání jsme otevřeli podobné akce i odborné veřejnosti v podobě webinářů, abychom dali možnost zapojit se do diskuse většímu množství odborníků.

Chceme tak společně hledat větší porozumění tomu, jak se mohou jednotlivé profese zapojit do péče o rodinu při perinatální ztrátě, jak na sebe jejich péče navazuje a jak spolu mohou spolupracovat.

UPOZORNĚNÍ

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrujte se zde.