Sociální pracovník/pracovnice (Praha)

Organizace Klub nemocných cystickou fibrózou, o.s. se sídlem v Praze hledá zaměstnance (zástup za rodičovskou dovolenou) na pozici Sociální pracovník/pracovnice na plný úvazek.

Náplň práce:
1. Poskytování odborného sociálního poradenství, tj. široký info servis v souvislosti s onemocněním cystickou fibrózou (CF), poradenství ohledně sociálních dávek, vyřizování nabídky pomoci ze strany Klubu nemocných CF, zapůjčování pomůcek
2. Vedení soc. služby odborné sociální poradenství, vedení agendy okolo standardů kvality ss
3. Návštěvy hospitalizovaných nemocných ve FN Motol, poradenská/terapeutická práce s rodinami
4. Úzká spolupráce s týmem lékařů a zdravotníků FN Motol, z menší části i s ostatními CF centry v ČR
5. Účast na víkendových setkáních pro rodiče dětí s CF (max. 3x ročně)
6. Provoz krizového telefonu, služby na telefonu o víkendu (málo vytížen, nicméně služba je nabízena)
7. Vedení při tvorbě nových informačních a edukačních materiálů, odborných textů
8. Prezentace Klubu na veřejnosti v odbornosti své práce, spolupráce s médii
9. Spolupráce na přípravě a realizaci nových projektů

Požadavky:
• požadavky na sociálního pracovníka dané zákonem o sociálních službách
• ukončený či započatý sebezkušenostní výcvik
• praxe v přímé práci s klienty min. 2 roky
• znalost zákonné úpravy zejména sociálního zabezpečení, správního řádu, zákona o soc. službách
• samostatnost, aktivní přístup, organizační schopnosti, flexibilita, komunikativnost, empatie, pozitivní myšlení
• výborný ústní i písemný projev
• znalost práce na PC

Uvítáme, ale není podmínkou:
• výcvik v KI či TKI
• zkušenosti v práci s rodinou
• orientace ve zdravotnictví a související problematice
• zkušenosti se standardy kvality ss
• řidičský průkaz typu B
• komunikativní znalost AJ

Nabízíme:
• zajímavou a smysluplnou práci
• možnost dalšího vzdělávání a supervize
• příjemnou spolupráci v malém kolektivu
• zčásti flexibilní pracovní dobu
• 5 týdnů dovolené
• nástup v lednu 2014
• zaučení od stávající sociální pracovnice

Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte na e-mail cfklub@seznam do 30.11.2013. S případnými dotazy kontaktujte sociální pracovnici Markétu Žákovou na tel: 776 899 257.

e-mail: cfklub@seznam.cz
web: http://www.cfklub.cz/