Sociální pracovník s dětmi a mládeží v NZDM (Prachatice)

NZDM Klub I.P. přijme sociálního pracovníka Zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost s možností následného prodloužení.

Předpoklady

  • Vzdělání dle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách – kvalifikace sociálního pracovníka (minimálně VOŠ oboru sociální práce a souvisejících oborů – pedagog volného času, speciální pedagog, psycholog, případně pracovník v sociálních službách)
  • Předpoklady pro práci s dětmi (komunikace, hranice, osobnostní vyzrálost apod.)
  • Zkušenosti s prací s dětmi vítána
  • Orientace v sociální oblasti (znalost sítě sociálních služeb, schopnost nalézt a sestavit zakázku, zájem o další odborné vzdělávání apod.)
  • Vlastní dovednosti, které můžete nabídnout dětem (hra na hudební nástroj, výtvarné nadání, orientace v online světě mladých apod.)
  • Ochota pracovat v odpoledních hodinách (pružná pracovní doba + možnost HOME OFFICE)
  • Schopnost improvizace, spolehlivost, zodpovědnost, schopnost otevřené komunikace, empatie
  • Schopnost pečlivě vést administrativu, práce na PC (MS Office, internet, sociální sítě, vítána schopnost práce s videem nebo práce v jednoduchých grafických programech)

Proč u nás pracovat?

  • Pracovní úvazek až 1,0
  • 25 dní dovolené + 3 dny sick days
  • Příspěvek na dojíždění
  • Možnost občasného HOME OFFICE (po zaučení)
  • Účast na vzdělávacích kurzech prohlubujících kvalifikaci i osobnostní rozvoj
  • Možnost uplatnění vlastní kreativity, seberealizace
  • Práce v mladém dynamickém kolektivu, možnost ovlivnit chod služby (kreativita vítána)
  • Supervize, intervize

Náplň práce

  • Poradenství a podpora dětem a mládeži (6-20 let) v nepříznivé životní situaci v klubu i v terénu (Prachatice)
  • Příprava a realizace aktivit pro děti a mládež (preventivní programy, soutěže, hry, sportovní a výtvarné aktivity apod.)
  • Příprava a realizace akcí pro děti (kulturní venkovní akce, letní tábory, depistáže apod.)
  • Prezentování zařízení na sociálních sítích (Facebook, Instagram TikTok – pravidelná tvorba příspěvků, natáčení videí, komunikace přes sociální sítě) a na exkurzích
  • Individuální plánování (tvorba, revize a aktualizace individuálních plánů, zodpovědnost za svěřené klienty)
  • Doučování dětí (většinou učivo ZŠ)
  • Tvorba SQSS a dalších metodických materiálů služby, spolupráce s návaznými službami
  • Grafické práce – tvorba měsíčních programů, letáků apod.
  • Účast na vzdělávacích a týmových setkáních (vzdělávání, supervize, intervize apod.)