Mezinárodní konferenci Hradecké dny sociální práce koronavirus neohrozí, odborníci budou diskutovat on-line

Filozofická fakulta, Univerzita Hradec Králové, 14. 9. 2020 – Mezinárodní vědecká konference Hradecké dny sociální práce se letos uskuteční online. Aktuální situace způsobená děním okolo koronaviru přinutila organizátory hledat náhradní řešení, kterým nakonec bude vstup do virtuálního světa. Sedmnáctý ročník je symbolicky naplánován na 17. září 2020. Záštitu nad konferencí, stejně jako v minulých letech, převzala ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová.  

Kvůli současné situaci, kdy jsou v souvislosti s onemocněním COVID-19 každým dnem přijímána nová opatření, budou Hradecké dny sociální práce letos výjimečně probíhat online. „Po pečlivém zvážení aktuální situace jsme se rozhodli, že sedmnáctý ročník přeci jenom uspořádáme. S ohledem na současnou situaci u nás i ve světě, a nejisté výhledy do budoucna ohledně epidemiologické situace, jsme ale zvolili zcela jinou formu. Účastníky čekají předtočená videa, ale především streamované přednášky, u kterých budou moci s přednášejícími a dalšími kolegy diskutovat. Hlavním řečníkem bude prof. Walter Lorenz,“ uvedla manažerka konference Mgr. Lucie Smutková, Ph.D.

Ústředním tématem letošního “virtuálního“ ročníku bude: “Sociální práce jako nástroj prosazování lidských práv a zkušenosti z oblasti sociální práce v období koronavirové krize“. „Aktuální situace se odrazila i v rozšíření obsahového záběru konference. Původně jsme měli diskutovat pouze o sociální práci jako nástroji prosazování lidských práv,“ doplnil předseda konferenčního výboru Mgr. Jan Hloušek, Ph.D.  

V průběhu jednání v odborných sekcích budou mít účastníci symposia také možnost si “zajít“ přátelsky popovídat do Online kavárny, kde se setkají s dalšími účastníky konference. V rámci doprovodného programu bude také přichystáno promítání filmů v rámci projektu “Promítej i ty!“ společnosti Člověk v tísni.

Časový harmonogram konference

10:00–10:30 Slavnostní zahájení konference 

10:30–12:30 Hlavní referáty (úvodní referát pronese prof. Walter Lorenz)

14:00–17:00 Jednání v odborných sekcích

Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách www.uhk.cz/hdsp.

 

Tomáš Vodička,
PR, Filozofická fakulta UHK
tomas.vodicka@uhk.cz
+420 493 331 246, +420 737 216 305