Sociální práce do uší

Zajímají vás aktuální témata, novinky či profesní zkušenosti z nejrůznějších oblastí sociální práce? Tak přesně o tom je podcast Sociální práce do uší!

Představíme vám skvělé hostky a hosty, příklady z dobré praxe a spoustu profesní inspirace. Podcast přináší vydatné množství informací prostřednictvím setkávání se s odbornicemi a odborníky řešících různorodá témata sociální práce.

Jednotlivé epizody naleznete zde na webu časopisu, nebo na našem Spotify. Stačí si tak vybrat téma a zaposlouchat se do naší Sociální práce do uší.

Zaposluchejte se do podcastu Sociální práce do uší

Přinášíme první minisérii na téma sociální bydlení ve spolupráci s projektem Podpora sociálního bydlení Ministerstva práce a sociálních věcí.

V první epizodě podcastové minisérie k tématu sociálního bydlení jsme mluvili s Karolínou Vodičkovou – vedoucí odboru dostupného bydlení a sociálního začleňování v Plzni. Je sociální pracovnice/pracovník ve sféře sociálního bydlení paní Colombovou? Jaká je role pracovnic/pracovníků? Kdo jsou jejich klienti? Jak vypadá posun od mít byt – bydlet – být doma?


Jak vznikla spolupráce makléřky se sociálními pracovnicemi a pracovníky? Jak lze hledat bydlení pro ty, kteří nesplňují ideál nájemníka – bez závazků, zvířat a dětí? V čem spočívá síla spolupráce ziskového a neziskového sektoru? Poslechněte si rozhovor s Danielou Zelenkovou, jejímž posláním je hledat domov pro všechny, ať jsou takoví nebo makoví, protože každý má právo mít domov.


Co to je housing first? Jak vypadá zabydlování? Jak se stát peerkou a pomáhat na cestě mít domov? Poslechněte si třetí díl s Marií Šťastnou, peer pracovnicí v sociálním bydlení z Brna.


Dnes s Danielou Brůnovou mimo jiné o tom, jaký vliv má zabydlování na děti, co znamená pro rodinu „bydlet“, jak vypadá doprovázení samoživitelek, jaké jsou největší výzvy při práci s mladými dospělými, kteří začínají bydlet sami, jaké jsou principy housing first nebo jak může vypadat spolupráce ziskového a neziskového sektoru.