Odborný/á referent/ka – sociálně-právní ochrana dětí (Praha)

Městská část Praha 18 – Úřad městské části Praha 18 zastoupený tajemníkem ÚMČ Praha 18 vyhlašuje dne 19.05.2023 výběrové řízení na obsazení pracovního místa v odboru sociální péče a zdravotnictví.

Sjednaný druh práce: odborný/á referent/ka – sociálně-právní ochrana dětí, s místem výkonu práce Praha, v platové třídě 10 – 11

Náplň práce:

  • zajišťování odborných a specializovaných agend na úseku sociálně-právní ochrany dětí,
  • návrhy a okamžitá opatření na úseku sociálně-právní ochrany dětí,
  • zastupování nezletilých jako kolizní opatrovník,
  • provádění dohledu nad nezletilými,
  • ochrana dětí před škodlivými vlivy, které ohrožují jejich řádnou výchovu,
  • poskytování poradenské a výchovné pomoci v sociální a rodinné oblasti,
  • výkon terénní sociální práce.

Pracovní poměr: doba neurčitá, plný pracovní úvazek (40 hodin týdně)

Předpokládaný vznik pracovního poměru: dle dohody

Požadavky na uchazeče podle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů:

  • fyzická osoba, která dosáhla minimálně 18 let věku,
  • občan České republiky nebo cizí státní příslušník s trvalým pobytem v České republice, který ovládá český jazyk,
  • způsobilost k právním úkonům,
  • bezúhonnost (za bezúhonnou se nepovažuje fyzická osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, nebo pro trestný čin spáchaný z nedbalosti za jednání související s výkonem veřejné správy, pokud se podle zákona na tuto osobu nehledí, jakoby nebyla odsouzena).

Další požadavky:

požadované vzdělání:

dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách § 110, odst. 4

  1. vyšší odborné vzdělání se zaměřením na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost,
  2. vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku,

požadované znalosti:

  • praxe v sociální práci výhodou,
  • zkouška odborné způsobilosti při sociálně-právní ochraně dětí výhodou,
  • velmi dobrá znalost práce na PC (Word, Excel, Internet, Outlook, popř. práce s databázemi),

další dovednosti, schopnosti:

  • organizační a komunikační schopnosti,
  • schopnost samostatného rozhodování,
  • operativnost při uplatňování právních předpisů,
  • dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu,
  • přesnost, pečlivost, spolehlivost, schopnost týmové práce,
  • ochota vynakládat maximální pracovní výkon.

Uchazeč/ka podává přihlášku k výběrovému řízení, jejíž náležitosti podle § 7 odst. 4 zákona o úřednících jsou:

  1. jméno, příjmení, titul,
  2. datum a místo narození,
  3. státní příslušnost,
  4. místo trvalého pobytu,
  5. číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana),
  6. datum a podpis.

K přihlášce je podle § 7 odst. 5 zákona o úřednících, nutno připojit:

  1. strukturovaný profesní životopis, ve kterém uvedete údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností,
  2. výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál nebo ověřenou kopii) u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem – pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),
  3. ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Přihlášku s požadovanými doklady v uzavřené obálce je nutno podat tak, aby jí vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 05.06.2023 v podatelně ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639, 199 00  Praha 9 – Letňany.

Na obálku prosím uveďte:

„NEOTEVÍRAT“ – výběrové řízení – „referent OSPOD“

MČ Praha 18 – Úřad městské části Praha 18

odbor kanceláře tajemníka

Bechyňská 639, 199 00  Praha 9 – Letňany.

Přihlášku do výběrového řízení lze podat rovněž prostřednictvím datové schránky. U požadovaných příloh k přihlášce musí být provedena autorizovaná konverze do elektronické podoby. Pokud nejsou doloženy v listinné podobě. Přihlášku s požadovanými doklady je nutno podat tak, aby ji vyhlašovatel obdržel ve výše uvedeném termínu do datové schránky MČ Prahy 18: 87ubtf2

Do předmětu v datové zprávě prosím uveďte: „OKT – neotevírat – výběrové řízení – referent OSPOD“

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit výběrové řízení bez uvedení důvodu kdykoliv v jeho průběhu nebo nevybrat žádného uchazeče. Po ukončení výběrového řízení budou poskytnuté doklady všem uchazečům vráceny.

Kontakt:     Hana Klingerová

Telefon:     284 028 172

Fax:              284 028 225

e-mail:       hana.klingerova@letnany.cz