SANANIM oceněn jako Neziskovka roku 2021

SANANIM z.ú., organizace pro léčbu závislostí, se po mnoha letech rozhodla zúčastnit soutěže, kterou pořádá od roku 2013 Nadace rozvoje občanské společnosti. To, že jsme uspěli, je pro nás velkým oceněním a motivací. Proč? Protože o závislých lidech se moc nemluví a naše práce je tak skryta.

Je nám trochu přes třicet let a máme za sebou neuvěřitelný kus velmi dobré práce, který nelze nahlížet pouze počty klientů, kteří ukončili léčbu. Presto, že jsme v nejlepším věku, tak při náročnosti práce v našich zařízeních a vzhledem ke kontinuální existenční nejistotě má pro nás ocenění hodnotu, kterou lze obtížně měřit. Vyjadřuje totiž i víru v kvalitu naší práce a stejně tak i důvěru v to, jak to děláme a je pro nás také významnou morální podporou,“ říká Jiří Richter, výkonný ředitel SANANIMu.

Toto prestižní ocenění pro profesionálně vedené neziskové organizace se SANANIMu podařilo získat v konkurenci skvělých a sympatických organizací, ve finále jsem se potkali se spolkem RADKA z Kadaně a s Rodinným Integračním Centrem z Pardubic.

Hovořit a psát o drogách a závislostech nebylo a není moc cool. Proto hodně lidí nechápe, co vlastně děláme. Léčíme nemoci. Vracíme lidi do života. A v poslední době se snažíme o naší práci víc mluvit k veřejnosti, obohacujeme nejen internetový prostor a sociální sítě co to jde. Vlastně musíme, protože dárcům se naše „branže“ moc nelíbí a proto nás opomíjejí,“ raduje se z ocenění Vojtěch Kozlík ze SANANIMu.

SANANIM je v ČR jedním z nejstarších a dnes i největších nestátních poskytovatelů služeb v oblasti léčby závislostí. Lidem ohroženým drogami či hazardním hraním a jejich blízkým poskytuje pomoc v síti programů a služeb. Touto svou činností vyvrací stále rozšířený mýtus, že závislosti se nelze zbavit. Napomáhá odstranit stigmatizaci související s užíváním drog, která je v poskytnutí pomoci často zcela zbytečnou překážkou.

Převzato z: http://sananim.cz/aktuality/587/sananim-ocenen-jako-neziskovka-roku-2021.html