Mezinárodní online konference ke Světovému dni sociální práce: VÝZVY, KREATIVITA A ÚSPĚCH v sociální práci

Datum / čas
16.03.2021 - 17.03.2021
9:00 - 13:00


Konference ke Světovému dni 2021

V. konference

16. – 17. března 2021

ONLINE

V. konference konaná u příležitosti Světového dne sociální práce ve dnech 16. – 17. 3. 2021 je v letošním roce zaměřená na téma Výzvy, kreativita a úspěch v sociální práci.

Loňský rok významně ovlivnila koronavirová krize. Epidemie zasáhla každého, ale zejména ty, kteří naši pomoc potřebují nejvíce – klienty sociálních pracovníků.

Proto i V. konference odráží tuto novou situaci. Společně nahlédneme do témat, která souvisí se změnami v sociální práci a v sociálních službách v době pandemie. V rámci online přenosu máme možnost přivítat řadu významných hostů z ČR, ale i ze zahraničí. Mezi nimi například ministryni práce a sociálních věci – Dipl.-Pol. Janu Maláčovou, MSc., za Mezinárodní federaci sociálních pracovníků – Dr. Rory Truell, za Ministerstvo práce, sociálních věcí a sociálních služeb Izraele – Iris Florentin a za organizaci Amnesty International se představí Mgr. Linda Sokačová a mnoho dalších. Zahraniční hosté se námi budou sdílet jejich zkušenosti s pandemií v sociální práci.

Konference je rozdělena na dva dny a tři odborné bloky. První blok nese název – Výzvy v sociální práci. Druhý blok je zaměřen na Kreativitu v sociální práci a poslední třetí blok odráží Úspěch v sociální práci. Jednotlivými bloky vás provedou přední odborníci na sociální práci z řad akademiků a zároveň praktiků nejen z ČR.

Věříme, že během Konference načerpáte potřebnou energii a získáte inspiraci k další práci. Jednotlivé prezentace nabídnou různé úhly pohledu.

V rámci této konference bude již tradičně předáno ocenění „Gratias“ – sociální pracovník roku. Toto ocenění bude uděleno v kategoriích: sociální služby; veřejná správa; zdravotnická zařízení, za významný přínos v sociální práci a v letošním roce nově též studentovi sociální práce.

Konference má neomezený počet účastníků. Pro velký zájem o konferenci jsme se rozhodli vystavit osvědčení o účasti všem, kteří se připojí do online přenosu přes link, který bude volně zveřejněn na začátku března zde na webu i na Facebooku „Buďme profi“. Na konferenci tedy není již nutné se nadále přihlašovat.

Zde naleznete pozvánku s podrobným programem.