WEBINÁŘ: MOŽNOSTI PODPORY PŘI PERINATÁLNÍ ZTRÁTĚ – ROLE KRIZOVÉHO INTERVENTA, SUPERVIZORA A TERAPEUTA

Datum / čas
27.01.2022
16:00 - 18:00


Zveme vás na webinář určený sociálním pracovníkům, zdravotním sestrám a dalším odborníkům, kteří se během své praxe setkávají s perinatální ztrátou.

Během webináře budeme dál společně prozkoumávat role jednotlivých profesí při péči během perinatální ztráty. Podíváme se, jaké podpůrné profese mohou podpořit dobré zotavení a také rodiny i zdravotníky samotné. Nastíníme, jak se liší potřeby jednotlivých aktérů. Jak a kdy může pomoci krizový intervent, jakou roli může hrát terapeut či jak se opřít o to, co nám nabízí supervize. Lektorky nabídnou také konkrétní tipy na spolupráci, profesní sdílení a relevantní profesionály, kteří se na perinatální ztrátu zaměřují.

  • Kdo mapuje potřeby ženy či rodičovského páru?
  • Kdo má prostor zaměřit se na prožívání zdravotníků?
  • Kde se naše role překrývají, kde doplňují a co nám ještě chybí?

Lektorky:
Petra Michalová pracuje jako interventka na krizové lince, jako supervizorka v pomáhajících profesích a jako metodička Linky perinatální ztráty a linky Rodím v klidu. Je autorkou několika metodických příruček, např. Komunikace s rodiči v situaci perinatální ztráty, a lektorkou krizové intervence. Její vizí je nenásilí – v komunikaci, v pomáhajícím vztahu, i ve vztahu k sobě. Usiluje o rozvoj psychosociální složky péče ve zdravotnictví, péče založené na vztahu, laskavosti a podpoře.
Kateřina Hájková Klíčová je terapeutka, facilitátorka a lektorka. Mezi její klientky a klienty patří lidé, kteří se chtějí zorientovat v tom, jakou cestou se mají vydat. Jako terapeutka pomáhá klientům, aby se ve svých životech vyznali a aby zvládali stres a strachy, které jim brání žít spokojený život. Pravidelně se účastní odborných kurzů, individuální supervize a skupinové intervize. Od roku 2020 je členkou České asociace pro psychoterapii. Do roku 2019 působila jako výkonná ředitelka Unie porodních asistentek, kde stále působí jako poradkyně na Lince perinatální ztráty.

Termín: 27. 1. 2022, 16–18:00
Přednášející: Petra Michalová, Kateřina Hájková Klíčová
Kapacita: neomezená
Cena: Díky podpoře nadačního fondu Abakus a Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Cyklus přednášek o roli odborníků u perinatálních ztrát vznikl v roce 2020, kdy jsme v Cestě domů začali zkoumat, jak by mohl vypadat multidisciplinární tým u perinatální ztráty. Zajímalo nás, jakou roli mají jednotlivé profese u perinatální ztráty a jaké mají kompetence.

Začali jsme se vzdělávat interní přednáškou a na základě zájmu projeveného odbornou veřejností i s ohledem na současnou situaci omezující osobní setkání jsme otevřeli podobné akce i odborné veřejnosti v podobě webinářů, abychom dali možnost zapojit se do diskuse většímu množství odborníků.

Chceme tak společně hledat větší porozumění tomu, jak se mohou jednotlivé profese zapojit do péče o rodinu při perinatální ztrátě, jak na sebe jejich péče navazuje a jak spolu mohou spolupracovat.

UPOZORNĚNÍ

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrace zde:

https://www.cestadomu.cz/aktuality/webinar-moznosti-podpory-pri-perinatalni-ztrate-role-krizoveho-interventa-supervizora-a