WEBINÁŘ ZDARMA: Pojďme se bavit o intimitě a sexualitě lidí ve vyšším věku!

Datum / čas
11.04.2024
16:00 - 18:00


Je Den Štědrosti. Můžeme ho vysvětlit jako pravý opak Black Friday. Nechceme, abyste si něco kupovali. Naopak. Dnes je den, kdy Vás chceme obdarovat. Nemusíme přece čekat na Vánoce. A o jaký že dárek se to jedná?

POJĎTE SE BAVIT O INTIMITĚ A SEXUALITĚ U LIDÍ VE VYŠŠÍM VĚKU! je webinář, tedy webový online seminář, kterým Vás provede Petra Hamerníková, jedna z žen zakladatelek Frey, z.s. Petra se tématu sexuality lidí ve vyšším věku dlouhodobě věnuje a lektoruje v tomto tématu personál zařízení sociálních služeb.

Znáte toto klišé: Na věku nezáleží? Někdy určitě ano, ale tady a teď bychom řekli pravý opak: Na věku rozhodně záleží! Na každém věku.

Plynutím času se potřeby přání proměňují. My se snažíme chápat, jakým způsobem a v co se proměňují a co můžeme udělat pro to, aby lidé ve vyšším věku mohli tyto svoje konkrétní potřeby naplňovat. Žít takový život, jaký sami chtějí. A to nejen ve svém domácím prostředí, ale i v prostředí zařízení sociálních služeb – domovů pro seniory a seniorky. 

Atmosféra domova je vždy hluboce podmíněna našimi vztahy a úrovní spokojenosti. Domov musí vytvářet atmosféru, kde je normální, bavit se o svých potřebách a přáních.

Ať už jste ti, kdo pracujete v pomáhajících profesích, rodinní příslušníci, přátelé, blízcí, ať už se Vy sami považujete za člověka ve vyšším věku. Vás všechny srdečně zveme na tento webinář. Pojďte s námi normalizovat téma sexuality, intimity a vztahů lidí ve vyšším věku! Sexualita je přirozenou součástí našeho života od narození po smrt. Je v pořádku, toto téma otvírat. Je v pořádku se na něj ptát, s citlivostí a respektem.

Bude prostor pro Vaše otázky, bude prostor pro diskusi.

Online přihlášení na kurzy: Přihlášení zde