Hledáme pracovníka / pracovnici Terénního programu (Praha 12)

Hledáme pracovníka/pracovnici Terénního programu Prahy 12 na 0,7 úvazku

Nechybí Vám sebereflexe, chuť na sobě pracovat a učit se novým věcem? Jste spolehlivý/á, umíte dobře komunikovat s lidmi a chcete být součástí mladého, dobře fungujícího týmu? Hledáme kolegu/kolegyni, který/á se nebojí komunikace s dospívajícími, nebojí se oslovit mladé lidi přímo na ulici, zajímá ho/ji, jak žijí a s čím se v životě potýkají a nezalekne se práce v odpoledních hodinách, protože s mladými lidmi pracujeme až do 19 hodin. Venku v ulicích, parcích, na hřištích, prostě tam, kde se mladí lidé schází, pracujeme celoročně, takže by Vás neměla rozházet ani nepřízeň počasí.

A co Vás čeká?

Pracujeme s mladými lidmi ve věku 12-26 let z Prahy 12 a poskytujeme jim podporu a pomoc s tématy, která řeší a s obtížnými situacemi, do kterých se v průběhu dospívání dostávají. Pořádáme pro ně také sportovní a kulturní akce a jednou za rok s nimi vyjedeme na týdenní výjezd. Spolupracujeme s dalšími institucemi, jako jsou základní školy, úřady, kurátoři pro děti a mládež apod.

Co pro tuto pozici požadujeme?

  • ukončené středoškolské vzdělání s maturitou a věk více jak 21 let,
  • schopnost sebereflexe a ochotu pracovat se svými hranicemi,
  • způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, psychickou odolnost,
  • dobré organizační a komunikační schopnosti,
  • chuť se dál učit a vzdělávat, nejen profesně, ale také osobnostně,
  • abyste byl/a týmový hráč, který zároveň dokáže pracovat samostatně,
  • ochotu pracovat v odpoledních a večerních hodinách,
  • ovládat práci s počítačem a programy MC Office.

Výhodou je, pokud:

  • máte vystudovanou nebo studujete VŠ/VOŠ obor sociální práce či příbuzný obor, anebo máte kurz pracovníka v sociálních službách,
  • máte zkušenosti s prací s dětmi a mládeží
  • orientujete se v zákoně o sociálních službách a zásadách kvality soc. služeb.

A co nabízíme my?

  • práci na HPP s úvazkem 0,7, po roce smlouvu na dobu neurčitou,
  • stanete se součástí podporujícího, přátelského a otevřeného kolektivu,
  • zázemí velké progresivní organizace s 25 letou tradicí v sociální práci pro komunitu,
  • propracovaný systém zaučení, pravidelnou podporu (supervize, intervize, metodická podpora),
  • dovolená (dle počtu pracovních dní), sickdays, home office, studijní volno,
  • další vzdělávání, účast na kurzech, konferencích, interní vzdělávání,
  • možnost participace na nových projektech a směrech sociální práce,
  • prostor pro vlastní vize, realizaci nápadů,
  • mzdu 16.800,- hrubého dle zkušeností, dosaženého vzdělání a praxe.

Místo výkonu práce: Praha 12

Předpokládaný nástup leden 2020.

Výběrové řízení je tříkolové:

1) Do 20. 11. 2019 nám pošlete životopis a motivační dopis, ve kterém nám odpovězte na 3 otázky (Proč se právě Vy hodíte na tuto pozici? Co Vás láká na práci s mladými lidmi a čeho se na ní obáváte? Jak si představujete práci terénního sociálního pracovníka?) – bez toho Vás bohužel nebudeme moci pozvat k pohovoru. Životopis a motivační dopis posílejte na e-mail: madlova@proximasociale.cz

2) osobní pohovor,

3) stáž přímo na službě.

Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace. Uchazeče zveme na pohovor postupně. Těšíme se na Vás.

e-mail: madlova@proximasociale.cz
web: https://www.proximasociale.cz/