Komunitní pracovník (Hradec Králové)

Komunitní centrum Amaro Phurd-Pražská hledá do svého týmu posilu na pozici Komunitní pracovník.

Nástup: říjen 2015
Typ úvazku: Dohoda o provedení práce/ Dohoda o pracovní činnosti

„Naším cílem je naučit lidi spolu žít, ne pouze bydlet vedle sebe.“

Náplň činnosti:
  • Komunitní práce v lokalitě Pražského předměstí – Sever
  • Podpora dobrých vzájemných vztahů mezi obyvateli lokality
  • Motivace obyvatel k vlastnímu zapojení do utváření prostoru, v němž žijí
  • Propojování zájmů a potřeb komunity a podpora při jejich naplňování
  • Navazování kontaktů s minoritními rodinami v komunitě a podpora jejich vlastní participace na životě v dané oblasti
  • Spolupráce s úřady, institucemi a dalšími službami, rozvíjení strategie spolupráce
  • Realizace komunitních akcí a aktivit propojujících zájmy všech členů komunity
  • Inicializace setkávání a vzájemného poznávání různých skupin místních obyvatel
Místo výkonu práce: Hradec Králové

Nabízíme:
  • Získání praxe v metodách komunitní práce
  • Zajímavou a různorodou práci
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Prostor pro rozvoj kreativity, komunikačních a organizačních schopností
  • Možnost dalšího profesního rozvoje
  • Vzdělávání
  • Supervizi
Požadujeme:
  • Vzdělání humanitního směru
  • Trestní bezúhonnost
  • Věk minimálně 21 let
  • Schopnost týmové i samostatné práce
  • Dobré komunikační, organizační a prezentační schopnosti
  • Schopnost práce na PC
Uvítáme:
  • Praxi v oblasti komunitní práce
  • Kreativitu
  • Koncepční myšlení
  • Schopnost podněcovat změny a vzbudit nadšení pro věc
Požadované podklady:
  • Strukturovaný životopis s prohlášením: „Souhlasím s poskytnutím osobních údajů uvedených v tomto životopise a jejich schraňováním pro účely výběrového řízení Občanského sdružení Salinger.“
  • Čestné prohlášení o trestní bezúhonnosti (lze stáhnout na www.salinger.cz)
Zasílejte emailem: kc.prazska@salinger.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Miroslava Pávková, vedoucí střediska Komunitní centrum Amaro Phurd – Pražská, tel. 777 807 051

Uzávěrka přihlášek: 15. 9. 2015, vybraní uchazeči budou telefonicky informováni o dalším průběhu výběrového řízení.

Další informace a volné pracovní pozice naleznete na tomto odkazu:

e-mail: info@salinger.cz
web: www.salinger.cz