Kontaktní pracovník nízkoprahového klubu (Praha)

YMCA Praha o.s. hledá sociálního kontaktního pracovníka do nízkoprahového klubu Ymkárium.

Požadavky:

Kvalifikace pro výkon profese sociálního pracovníka dle zákona č.108/2006 pro výkon sociálních služeb (§110), základní znalost Standardů kvality sociálních služeb a jejich hodnotových východisek, schopnost kreativního přístupu k práci, všestrannost a ochotu učit se nové věci, dobré komunikační schopnosti, osobnostní vyrovnanost a odolnost vůči stresu, základní PC dovednosti, trestní bezúhonnost, věk minimálně 21 let, akceptace křesťanských kořenů organizace.

Preferujeme:

Znalost oboru práce s dětmi a mládeží, případně zkušenost z práce v nízkoprahovém klubu zkušenosti z přímé práce v sociálních službách.

Nabízíme:

Profesionální přístup k problematice nízkoprahových služeb v respektované organizaci, práci v přátelském prostředí menšího, mladého týmu, práci pod supervizí a metodickým vedením, možnost dalšího vzdělávání, prostor pro realizaci vlastních nápadů, možnost pracovat v členském zařízení České asociace streetwork. Nástupní mzda na 0,8 úvazku cca 13000 až 15000 Kč hrubého dle kvalifikace a praxe.

Náplň práce:

Budete pracovat v nízkoprahovém klubu Ymkárium na Praze 11, hlavní cílovou skupinou jsou děti a mládež od 6 do 15 let z Prahy, které zažívají nepříznivé sociální situace, jsou ohroženi společensky nežádoucími jevy a sociálním vyloučením. Vaší prací bude např.: Zajišťování chodu klubu a umožňování volnočasových aktivit dětem, individuální spolupráce s uživateli, zajišťování skupinových a rozvojových aktivit, spolupráce na úpravách metodických materiálů organizace. Hlavní náplní Vaší práce bude přímý kontakt s uživateli a to jak v podobě zajišťování volného času a bezpečného prostoru, tak ve formě individuální a skupinové práce s uživateli.

Jedná se o práci na 0,8 úv s nástupem od 1. 5. 2013 Životopis a motivační dopis zasílejte do 15. 3. na email nzdm@ymca.cz.

e-mail: nzdm@ymca.cz
web: http://www.ymkarium.ymca.cz/