Odborný poradce/poradkyně (Říčany, Benešov)

Organizace Cesta integrace, o.p.s. hledá do své Občanské poradny Odborného poradce/poradkyni.

Náplň práce:
Přímá práce s klienty Občanské poradny obnášející sociální, základní právní poradenskou činnost a psychologickou podporu klientů ve složité situaci, zejména obětí či osob ohrožených trestnou činností či domácím násilím,
Doprovod klientů a spolupráce s úřady, Policií ČR, apod. v případě potřeby a pomoc či asistence klientům při vyřizování osobních záležitostí dané složité situace,
Spolupráce s poradci občanské poradny při řešení složité situace klienta,
Související administrativní agenda (záznamy o konzultacích, aktualizace databází, tvorba propagačních a odborných článků a letáků, apod.),

Nabízíme:
Zaměstnání na částečný pracovní poměr (0,75 úvazku- 30 hodin týdně) s možností budoucího navýšení,
Zajímavou a kreativní práci v dynamickém kolektivu pracovníků s různou specializací,
Supervizi a podporu,
Možnost realizovat vlastní náměty pro rozvoj služby,
Z části flexibilní pracovní dobu,
Možnost dalšího vzdělávání,
Pracoviště v Říčanech a Benešově.

Požadujeme:
Ukončené VŠ či VOŠ vzdělání v sociální nebo psychologické oblasti,
Základní orientace v oblasti trestního, rodinného, pracovního a občanského práva i sociálních dávek,
Alespoň základní znalost zákona č. 45/2013 Sb. o obětech trestných činů a č. 108/2006 Sb. o sociálních službách,
Zkušenosti v poradenské oblasti pro klienty ve složité situaci – alespoň 2 roky
Schopnost přesně a úplně formulovat a řešit sociálně právní zakázky, dobrý písemný i mluvený projev,
Psychickou odolnost, sebereflexi, aktivní přístup a znalost vlastních hranic, schopnost „být v kontaktu“ s klienty a otevřená komunikace s nimi na různá témata,
Zodpovědnost, samostatnost, kreativita, vlastní iniciativa, spolehlivost, časová flexibilita,
Předpoklady k samostatné i týmové práci,
Ochota cestovat po regionu Říčanska a Benešovska,
Způsobilost k právním úkonům, trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost,
Dobré organizační a komunikační schopnosti,
Dobrou uživatelskou znalost práce na PC,
Ochotu dále se vzdělávat.

Výhodou:
Relevantní zkušenost v oboru,
Zvláštní specializace v oblasti práva, psychologie, sociální práce,
Teoretická a praktická znalost zákona č. 45/2013 Sb. o obětech trestných činů a č. 108/2006 Sb. o sociálních službách,
Řidičský průkaz skupiny B.

Váš životopis s fotografií a motivační dopis zasílejte prosím max. do 14. 8. 2014 na adresu: obcanskaporadna@cestaintegrace.cz

K ústnímu pohovoru zveme pouze vybrané uchazeče. Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, pokud uchazeči nenaplní očekávání společnosti.

Termín nástupu: dle dohody, nejpozději v září.

Více informací o organizaci a pracovní pozici na adrese: www.cestaintegrace.cz, u vedoucí Občanské poradny Markéty Hubínkové (tel. 774 780 540) nebo u ředitelky organizace Petry Nyklové (tel. 728 677 285).