Sociální pracovník do NZDM (Domažlice)

Diakonie CČE hledá sociálního pracovníka/sociální pracovnici do Klubu Fontána a Uličník v Domažlicích a okolí.

Náplň práce:
  • vyhledávat uživatele, vykonávat přímou kontaktní práci a poskytovat nízkoprahové sociální služby jak v ambulantním nízkoprahovém zařízení, tak i v rámci mobilního klubu v terénu
  • pracovat se skupinou i jednotlivci
  • minimalizovat rizika plynoucí z dospívání
  • nabízet zázemí pro smysluplné využití volného času
  • zprostředkovávat další služby a kontakt se společenským prostředím
Cílová skupina:
  • Děti a mládež ve věku od 6 do 19 let, kteří se ocitají ve složitých životních situacích ohrožujících mezilidské vztahy, zdraví nebo společenské či profesní uplatnění
  • se ocitají v ohrožení vyloučení ze společnosti
  • hledají základnu pro realizaci svých vlastních aktivit
Požadujeme:
  • minimálně VOŠ sociální, sociálně právní nebo příbuzné obory dle zákona č. 108/2006 Sb.
  • řidičský průkaz skupiny B výhodou
  • odbornost, přirozenou autoritu, komunikativnost, empatii, respekt k sociokulturním odlišnostem a ochotu k dalšímu vzdělávání
  • praxe v sociálních službách výhodou
  • další požadavky: flexibilita, organizační schopnosti a samostatnost, PC gramotnost, schopnost týmové spolupráce, sdílení informací
Nabízíme:
  • počet volných míst: 1
  • velikost úvazku: 0,75 – 1,0
  • termín možného nástupu: květen 2016 (dohoda možná)
  • místo výkonu práce: Domažlice a okolí
  • zajímavou a smysluplnou práci v malém týmu
  • péči o osobní a kvalifikační růst
  • supervizní a metodickou podporu
  • zázemí velké neziskové organizace
  • možnost uplatňovat vlastní nápady
  • pružnou pracovní dobu, dovolenou 5 týdnů
Přihlášku do výběrového řízení pošlete nejpozději do 14.4.2016, přihláška musí obsahovat strukturovaný životopis (s aktivním kontaktem) a motivační dopis. Předmět e-mailu „Výběrové řízení – Klub Fontána“. Osobní pohovory proběhnou s vybranými uchazeči po předchozí telefonické domluvě. Na nekompletní přihlášky nebudeme reagovat. Vyhrazujeme si právo výběrové řízení kdykoliv zrušit nebo přerušit.

Další informace o naší organizaci najdete zde: www.diakoniezapad.cz, www.diakonie.cz.