SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK – Forenzní multidisciplinární tým (Praha)

Green Doors je zavedená nestátní nezisková organizace, která pomáhá lidem s duševním onemocněním na cestě zpět do zaměstnání. Snažíme se co nejvíce propojovat sociální služby se životem v komunitě.

SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK – Forenzní multidisciplinární tým

Co vás čeká

Forenzní multidisciplinární tým je společný projekt Psychiatrické nemocnice Bohnice a Green Doors z.ú. Klientelu týmu představují dospělí lidé s nařízeným ochranným léčením všech typů (psychiatrické, sexuologické, protialkoholní a protitoxikomanické).

Tým zajišťuje terénní i ambulantní konzultační služby napříč všemi zainteresovanými zdravotními a sociálními profesemi. V týmu jsou zastoupeni sociální pracovníci, zdravotní sestry, psychiatři, psycholog a adiktolog. Cílem práce týmu je zlepšit kvalitu života klientů a v maximální možné míře je začlenit do společnosti. Metodou práce je case management.

Aktuálně hledáme kolegu nebo kolegyni na pozici sociální pracovník (0,5 úvazku nebo 1,0 úvazku kombinovaný s úvazkem v sociální poradně).

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

  • Dokončené vysokoškolské vzdělání dle Zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách – odborná kvalifikace na pozici sociální pracovník (VŠ, VOŠ). Pozice není vhodná pro pracovníky v sociálních službách.
  • Zkušenosti v přímé práci s klienty v sociální práci.
  • Odolnost vůči stresu, flexibilita, týmovost, chuť učit se novým věcem a spoluvytvářet novou službu.
  • Víru v deinstitucionalizaci, odolnost pro práci v institucionálním prostředí a odvahu prosazovat změnu.
  • Obecnou orientaci v systému sociálního zabezpečení, státní sociální podpory a dávek hmotné nouze.

Výhodou (nikoli podmínkou):

  • Znalost cílové skupiny.
  • Orientace v problematice reformy psychiatrické péče.
  • Znalost case managementu.
  • (Započatý) psychoterapeutický výcvik.

Co vám můžeme nabídnout:

  • Zajímavou, samostatnou a velmi pestrou práci.
  • Nástupní plat při 1,0 úvazku 30 000 Kč, po zkušební době 36 000 Kč.
  • Možnost podílet se na rozvoji nové služby.
  • Zázemí stabilní organizace, podporu, milé kolegyně a kolegy, vstřícné vedení.
  • 25 dní dovolené, 3 sick days. Po 1 roce dalších 5 dní osobního volna.
  • Vzdělávání nad rámec povinných 24 hodin ročně.
  • Pracovní notebook a telefon i k soukromému volání s neomezeným tarifem.
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok s předpokladem prodloužení.
  • Kartu MultiSport.

Místo výkonu práce: Praha 8 – Bohnice.

Nástup ideálně v únoru / březnu 2023.

V případě zájmu do 20. 1. 2023 zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis prostřednictvím portálu jobs.cz.