Sociální pracovník/pracovnice (Říčany)

Cesta integrace o.p.s., hledá sociálního pracovníka/sociální pracovnici do Občanské poradny v Říčanech (hlavní kancelář), okrajově i v Mnichovicích a Benešově u Prahy.

Náplň práce:

Přímá práce s klienty Občanské poradny
Odborné sociální poradenství, základní právní poradenská činnost a psychologická podpora klientů ve složité situaci (zejména se jedná o oběti či osoby ohrožené trestnou činností nebo domácím násilím)
Nejčastěji se jedná o konzultace v oblastech rodiny, dluhů, majetkových sporů, pracovního práva, apod.
Spolupráce s úřady, Policií ČR, apod. v případě potřeby pomoc či asistence klientům při vyřizování osobních záležitostí dané složité situace,
Spolupráce s poradci Občanské poradny při řešení složité situace klienta,
Související administrativní agenda (záznamy o konzultacích, aktualizace databází, tvorba propagačních a odborných článků a letáků, apod.),

Nabízíme:

Zaměstnání na částečný pracovní poměr (0,4 úvazku- 15 hodin týdně) s možností budoucího navýšení,
Zajímavou a kreativní práci v dynamickém kolektivu pracovníků s různou specializací,
Supervizi a podporu,
Možnost realizovat vlastní náměty pro rozvoj služby,
Z části flexibilní pracovní dobu,
Možnost dalšího vzdělávání,
Pracoviště v Říčanech (hlavní kancelář), okrajově i v Mnichovicích a Benešově u Prahy.

Požadujeme:

Ukončené VŠ či VOŠ vzdělání v sociální či právní oblasti,
Základní orientace v oblasti trestního, rodinného, pracovního a občanského práva i sociálních dávek,
Alespoň základní znalost zákona č. 45/2013 Sb. o obětech trestných činů a č. 108/2006 Sb. o sociálních službách,
Schopnost přesně a úplně formulovat a řešit sociálně právní zakázky, dobrý písemný i mluvený projev,
Psychickou odolnost, sebereflexi, aktivní přístup a znalost vlastních hranic, schopnost „být v kontaktu“ s klienty a otevřená komunikace s nimi na různá témata,
Zodpovědnost, samostatnost, kreativita, vlastní iniciativa, spolehlivost, časová flexibilita,
Předpoklady k samostatné i týmové práci,
Ochota cestovat po regionu Říčanska a Benešovska,
Způsobilost k právním úkonům, trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost,
Dobré organizační a komunikační schopnosti,
Dobrou uživatelskou znalost práce na PC,
Ochotu dále se vzdělávat.

Výhodou:

Relevantní zkušenost v oboru,
Zvláštní specializace v oblasti práva, sociální práce,
Zkušenosti v poradenské oblasti pro klienty ve složité situaci – alespoň 1 rok
Teoretická a praktická znalost zákona č. 45/2013 Sb. o obětech trestných činů a č. 108/2006 Sb. o sociálních službách,
Řidičský průkaz skupiny B.

Váš životopis s fotografií a motivační dopis zasílejte prosím max. do pondělí 17.8.2015 na adresu: obcanskaporadna@cestaintegrace.cz

K ústnímu pohovoru zveme pouze vybrané uchazeče. Vyhrazujeme si právo prodloužit či zrušit výběrové řízení, pokud uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Termín nástupu: dle dohody, nejpozději od září 2015.

Více informací o organizaci a pracovní pozici na adrese: www.cestaintegrace.cz , u vedoucí Občanské poradny Veroniky Vítkovské (tel. 606 074 257) nebo u ředitelky organizace Petry Nyklové (tel. 728 677 285).

Poznámka: Vhodné např. i pro osoby na rodičovské dovolené či osoby důchodového věku.

e-mail: obcanskaporadna@cestaintegrace.cz
web: http://www.cestaintegrace.cz