Sociální pracovník (Praha)

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa sociální pracovník na Oddělení hmotné nouze, PnP a DOZP Kontaktní pracoviště v Praze 6, Krajská pobočka pro hl. m. Prahu.

Hlavní náplň činnosti:
  • zajišťování agendy příspěvku na péči
  • zpracování a vyřizování žádostí
  • provádění sociálního šetření pro účely příspěvku na péči
  • kontrola výplaty dávek
Kvalifikační a další požadavky:
  • vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost anebo vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku
  • znalost právních předpisů – zákon o pomoci v hmotné nouzi, správní řád
  • samostatnost, odpovědnost, trpělivost
  • dobré komunikační dovednosti, schopnost empatie a ochota pomoci
  • zvládání stresu, schopnost týmové práce
  • ochota dále se vzdělávat
  • uživatelské znalosti PC – Word, Excel, internet
  • občanská bezúhonnost
  • zdravotní způsobilost
Pracovní podmínky:
  • platové zařazení v 9. platové třídě dle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců
  • plný úvazek – pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování formou stravenek
  • předpokládaný nástup 15. ledna 2017, případně dle dohody
  • pracovní poměr na dobu určitou po dobu trvání MD/RD

Kontakt v případě dotazů: eva.svercinova@aa.mpsv.cz, tel.: 950 178 484

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nejpozději do 15. 12. 2017 včetně na e-mailovou adresu: sandra.palova@aa.mpsv.cz.