Terénní sociální pracovník (Olomouc)

Člověk v tísni hledá nového kolegu nebo kolegyni do specifického týmu, který se kromě terénní sociální práce zabývá monitoringem lokalit. Činnost týmu není vázaná na konkrétní lokalitu, ale působí na celém území Olomouckého kraje. Monitoring provádí ve vymezených lokalitách, mapuje zde cílové skupiny (osoby sociálně vyloučené a tímto jevem ohrožené, osoby zdravotně postižené, osoby psychicky nemocné a cizince) a dostupnost sociálních a návazných služeb. V rámci monitoringu pracovník provádí polostrukturované rozhovory se zástupci institucí (NNO, starostové, ředitelé ZŠ a MŠ, atp.) a respondenty z řad veřejnosti. Na závěr monitoringu tým vypracovává výslednou zprávu, která slouží především k optimalizaci sociálních a návazných služeb v mapované lokalitě.

Náplň práce:
  • monitoring – polostrukturované rozhovory se zástupci institucí, představiteli cílových skupin a respondenty z řad veřejnosti
  • výkon sociální práce v přirozeném prostředí uživatele z cílové skupiny osob sociálně vyloučených, nebo tímto jevem ohrožených, depistáž
  • psaní odborného textu – závěrečných zpráv z monitoringu
  • intervence při mimořádných událostech

Požadujeme:

  • VŠ/VOŠ v oblasti sociální práce, nebo kurz pro pracovníka v sociálních službách
  • znalost problematiky sociálního vyloučení, orientace v trendech sociálních služeb
  • požadujeme minimálně dvouletou praxi v terénních, nebo ambulantních službách, nebo alespoň orientaci v oboru a dlouhodobé profilování v problematice monitorovaných cílových skupin a sociálních služeb
  • ochota absolvovat několikadenní pracovní cesty
  • uvítáme řidičský průkaz a vlastní osobní vůz

Nabízíme:

  • možnost seberealizace v renomované nevládní organizaci
  • práci v profesionálním týmu za dobré platové ohodnocení
  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • 5 týdnů dovolené

Nástup do zaměstnání: od května/června 2017 nebo dle dohody, o termínu osobních pohovorů a modelových situací budeme informovat. Výše úvazku je 1,0 (po dohodě možnost snížení), pracoviště v Olomouci. Svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) pošlete na adresu zdenka.jelinkova@clovekvtisni.cz, tel. 731 690 965 do 12. 4. 2017.

e-mail: zdenka.jelinkova@clovekvtisni.cz