Terénní sociální pracovník (Praha)

Organizace Romodrom hledá vhodné kandidáty na obsazení pozice sociální pracovník/pracovnice do sociální služby terénní programy – vězeňský program. Cílem sociální služby terénní programy – vězeňský program s nadregionální působností je pomoci odsouzeným a jejich rodinám při přechodu odsouzených z věznice do běžného života.

Náplň práce:
  • Pravidelné návštěvy odsouzených ve věznicích
  • Terénní práce v Praze a Středočeském kraji
  • Práce s odsouzeným na: Zajištění ubytování, Zajištění zaměstnání, Vyřizování sociálních dávek, Doprovázení na úřad a jiné potřebné instituce
  • Spolupráce s návaznými institucemi
  • Práce s rodinou odsouzeného
  • Vedení dokumentace a veškeré administrativní agendy

Požadujeme:

  • Pro pracovníka v sociálních službách – splnění kvalifikačních předpokladů pro výkon činnosti pracovníka v sociálních službách dle Zákona 108/2006 Sb.
  • Pro sociálního pracovníka – VŠ (soc.práce, spec.pedagogika, apod.), nebo VOŠ v sociální oblasti, splnění kvalifikačních předpokladů pro výkon činnosti sociálního pracovníka dle Zákona 108/2006 Sb.
  • Praxi v oboru sociálních služeb výhodou
  • Vítáme znalost problematiky sociálního vyloučení, ochotu k práci s lidmi v náročné životní situaci

Další kompetence:

  • osobnostní zralost
  • výborné komunikační schopnosti
  • schopnost týmové spolupráce
  • uživatelská znalost PC
  • ochota k dalšímu vzdělávání a rozvoji
  • samostatnost a iniciativní přístup

Nabízíme:

  • Plný pracovní úvazek
  • Zaměstnání v zavedené organizaci
  • Finanční kompenzaci krátkodobé pracovní neschopnost
  • Možnost profesního růstu
  • Vzdělávání v oboru včetně interních vzdělávacích akcí
  • Podpora metodického oddělení
  • Supervize
  • Příjemný pracovní kolektiv
  • Nástup dle dohody

Informace o pozici:

  • Společnost: ROMODROM – Adresa: Nekvasilova 625/2, Praha – Karlín
  • Požadované vzdělání: Odborné vyučení bez maturity
  • Benefity: Children-friendly office
  • Vlastní organizace náplně práce
  • Vzdělávací kurzy, Školení
  • Zdravotní volno/Sickday
  • Plat: 18 000 Kč/měsíčně pro pracovníka v sociálních službách 20 500 Kč/měsíčně pro sociálního pracovníka

e-mail: barboradeutschova@romodrom.cz