Kniha Ano, můžeme! Kámasútra pro vozíčkáře – jedinečná publikace svým obsahem i zpracováním

Kniha Ano, můžeme! s podtitulem Kámasútra pro vozíčkáře je unikátní knihou, ať už svým obsahem, nebo zpracováním. Kniha se věnuje sexualitě lidí po poškození míchy a je určena zejména lidem s poškozením míchy, kteří se chtějí dozvědět o možnostech v nové životní situaci a jejich partnerům, ale vhodná je i pro studenty medicínských oborů, pracovníky ve zdravotních a sociálních službách a pro všechny zvídavé čtenáře. V první části knihy se citlivě otevírají pestrá témata jako partnerství, vztah k sobě samému, sexuální asistence, sexuální násilí a mnoho jiných, která by sama mohla být zpracována v samostatných publikacích. Druhá část knihy se věnuje praktickým radám a návodům, ať už se týkají přípravy na sexuální akt, nebo vhodných poloh a sexuálních pomůcek, které jsou názorně ukázány na ilustracích Toy Box provázejících celou knihu. Díky rajským ilustracím není kniha nevzhlednou příručkou, ale příjemně zpracovanou knihou. Kniha byla uvedena do prodeje 7. 10. 2020 a veřejnosti poprvé představena v rámci Designbloku 2020, kde měl proběhnout i její křest, ten však byl odložen kvůli aktuálním koronavirovým opatřením.

Knihu Ano, můžeme! Kámasútra pro vozíčkáře doplňují webové stránky www.anomuzeme.cz, kde budou postupně přibývat texty a ostatní informace, které se do knihy nevešly, nebo k nám přicházejí z reakcí čtenářů knihy a lidí, kteří se chtějí o určitých tématech dozvědět více.

V loňském roce Česká asociace paraplegiků – CZEPA vydala DVD Partnerské vztahy, sex a rodičovství po poškození míchy, jehož jednotlivé části můžete sledovat na YouTube kanále CZEPA.

Na dotisk knihy, její anglickou verzi a verze e-knihy a zejména rozvoj webových stránek zajišťujeme finance prodejem knihy samotné. Naši činnost můžete podpořit i vyšší částkou, koupí dárků spojených s knihou Ano, můžeme! Kámasútra pro vozíčkáře na e-shopu Centra Paraple.

Reportáž o knize můžete zhlédnout v pořadu ArtZóna, který proběhl 27. 10. na ČT art.

Informace o knize:

POČET STRAN: 108

FORMÁT: 20×20 cm

VAZBA: pevná ISBN: 978-80-270-8279-7

SEZNAM AUTORŮ: David Lukeš, Iva Hradilová, Tomáš Drábek – Centrum Paraple, Zdeňka Faltýnková – CZEPA, Lucie Šídová, Petra Hamerníková – Freya, Jiří Kříž – Spinální jednotka FN Motol, Autorka ilustrací – Toy Box

Monika Warnes,
Centrum Paraple