Vedoucí dětského advokačního centra (Praha)

Jsme Centrum LOCIKA a naším cílem je pomoci rodinám, aby co nejvíce dětí v České republice mohlo zažívat DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ. Za tímto účelem jsme ve spolupráci se zahraničními odborníky z mezinárodní sítě PROMISe otevřeli první Dětské advokační centrum zaměřené na pomoc dětským obětem násilí v rodině. A pro tento program aktuálně hledáme důležitou osobu vedoucího programu -spolehlivého, samostatného kolegu/ini, přirozeného leadera nadšeného do inovací, který naši službu koncepčně a personálně povede a bude v úzké spolupráci se zahraničními odborníky rozvíjet.

Náplň práce:

  • Strategické řízení a rozvoj služby DAC
  • Organizační, personální i odborné vedení multioborového týmu v přímé péči
  • Metodické vedení služby dle mezinárodních standardů
  • Úzká spolupráce na rozvoji kvality služby ve spolupráci s odborným garantem služby a odbornou radou vč. zahraničních expertů
  • Koordinace meziresortní spolupráce na všech úrovních  s pracovníky OSPOD, PČR a Státního zastupitelství atp.
  • Účast na zahraničním vzdělávání a konzultacích s odborníky
  • Reprezentace služby navenek směrem k odborné i široké veřejnosti

Očekáváme:

  • Zralou osobnost s prokazatelnou zkušeností s vedením lidí a projektů
  • Splňující kvalifikační předpoklady odborné způsobilosti na tuto pozici podle zákona č. 359/1999 Sb. O sociálně právní ochraně dětí ( VŠ studium ideálně v psychologické, sociální či sociálně-právní oblasti) a osobně angažovanou pro problematiku ohrožených dětí
  • Znalost systému sociálně právní ochrany dětí a problematiky ochrany před domácím násilím
  • Schopnost samostatně vést odborný tým, řídit klientské i metodické porady
  • Schopnost navazovat, udržovat a rozvíjet multioborovou spolupráci v zájmu ohrožených dětí
  • Oceníme psychickou odolnost a vysokou frustrační toleranci, naše práce prostě není jednoduchá a DAC je koncept, který bude nový pro všechny
  • Stejně tak schopnost překonávat překážky a pozitivní na proaktivní hledání řešení zaměřený přístup

A co nabízíme:

  • Nelehkou práci plnou výzev, která má smysl a nezpochybnitelnou hodnotu, je profesní výzvou a umožňuje rychlý osobnostní i profesní růst.
  • Možnost profesní realizace na plný úvazek
  • Důkladné zaškolení a proškolení za účasti zahraničních expertů
  • Možnost být u toho. Otevíráme první Dětské advokační centrum v Česku. Budete pomáhat rozvíjet nový typ služeb, který mění osudy dětí k lepšímu. Za zády budete mít skvělý tým špičkových odborníků, který vám podá pomocnou ruku, když budete potřebovat; a šéfovou, která má vizi, jde si za ní a nebojí se o ní mluvit.
  • Neoslníme vás závratnou finanční nabídkou, ale na neziskovku neplatíme vůbec špatně.
  • Co neumíme nabídnout na platu, to nabídneme jinak:
  • Kromě základní mzdy ještě osobní ohodnocení na měsíční bázi
  • Možnost vzdělávání a to včetně možnosti účasti na školeních a konferencích mimo ČR a deset dní studijního volna k tomu
  • Pět týdnů dovolené
  • Důkladné, akreditované zaškolení, pravidelné supervizní, intervizní a mentorské doprovázení při řešení případů

Do motivačního dopisu prosím odpovězte na otázky:

1/ Co nejvíc potřebuje organizace pro to, aby mohla být označována za zdravou?

2/ Jak byste popsal/a svůj manažerský/leadrovský styl? Zkrátka jaké to je pracovat ve vašem týmu?

Svůj životopis prosím zasílejte ideálně do 24.2. 2023 nebo na mail lenkak@centrumlocika.cz.