DOBROVOLNICKÁ POMOC SENIORŮM – Hradec Králové, Chlumec nad Cidlinou

Dobrovolnická agentura při Diecézní charitě Hradec Králové nově navázala spolupráci s Domovem důchodců na Novém Hradci Králové v oblasti dobrovolnictví. V Domově se dobrovolníkům nabízí prostor pro volnočasové činnosti se seniory, kteří často trpí nedostatkem sociálních kontaktů a aktivity.

Dobrovolníci budou do Domova docházet v rámci programu Gabriel, který agentura dále realizuje také v zařízení pro zdravotně postižené Daneta a v Domově V Podzámčí v Chlumci nad Cidlinou. „Nová spolupráce nás těší a věřím, že dobrovolníci budou pro Domov přínosem v podobě zkvalitnění života jeho klientů a usnadnění práce personálu. Aktuálně je naším cílem integrovat do zařízení 10 dlouhodobých dobrovolníků,“ dodává Mgr. Zuzana Radoňová z Dobrovolnické agentury.

Na zájemce o dobrovolnictví nejsou kladeny výrazné nároky, hlavním předpokladem je zájem a nadšení, kladný vztah k lidem a odpovědný přístup. Vítány jsou pak různé dovednosti, například výtvarné nebo hudební, které dobrovolník může uplatnit při aktivitách s klienty.

Více o dobrovolnických programech Charity Hradec Králové zde.

Máte-li zájem stát se dobrovolníkem, stačí vyplnit Dotazník pro zájemce o dobrovolnictví nebo kontaktovat koordinátorku Terezu Štaudovou, která Vám sdělí podrobnější informace o jednotlivých dobrovolnických programech.

Kontakt: tel. 495 582 966

e-mail: dobrovolnici@hk.caritas.cz
web: http://hk.caritas.cz/aktualne/volna-mista/dobrovolnici/