Kontaktní pracovník NZDM (Praha)

Občanské sdružení Romodrom vypisuje výběrové řízení na pozici Kontaktního pracovníka Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v rámci MČ Praha 8.

Náplň práce:
• aktivní vyhledávání jedinců a skupin potenciálně nebo reálně ohrožených sociálně – patologickými jevy
• zprostředkování kontaktu na nízkoprahový klub a další odborná zařízení
• přímá práce s dětmi a mládeží navštěvující zařízení
• podílení se na přípravě programů s preventivním zaměřením, například programů zážitkových – pobytových akcí zátěžového charakteru
• podle potřeby zajišťování uživatelům v krizové situaci okamžitou sociální pomoc a základní poradenství při řešení jejich problémů
• nabízení uživatelům pozitivní alternativy trávení volného času a pomoc v hledání životních alternativ

Požadujeme:
• splnění odborné způsobilosti podle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách na pozici pracovník v sociálních službách
• trestní bezúhonnost
• praxi v práci s ohroženými dětmi a mládeží
• uživatelskou znalost práce na PC (MS Office, Internet)
• komunikativnost
• schopnost samostatného vedení skupiny dětí a mládeže
• nasazení pro rozvoj kvality dané služby
• ochotu učit se novým věcem
• časovou flexibilitu (ochota pracovat v odpoledních hodinách a občas i o víkendu při zážitkových akcí)
• znalost sociální služby v Nízkoprahovém klubu výhodou

Nabízíme:
• pracovní poměr s výší úvazku 0,75
• profesní růst a další vzdělávání v oboru
• možnost seberealizace • odpovídající mzdové ohodnocení
• sickdays

Nástup možný ihned. V případě zájmu zašlete svůj životopis (popř. i krátký motivační dopis) na adresu prace@romodrom.cz, v předmětu zprávy uveďte pozici Kontaktní pracovník NZDM.

e-mail: prace@romodrom.cz