Odborník/ice pro komunitní práci

Agentura pro sociální začleňování hledá odborníky pro komunitní práci.

Požadujeme:
– VŠ sociálního nebo jiného odpovídajícího zaměření
– Praktickou zkušenost s problematikou komunitní práce
– Znalost různých modelů komunitní práce a jejich charakteristik
– Schopnost propojovat teorii a praxi komunitní práce a metodicky ji podchycovat
– Pečlivost, samostatnost, organizační schopnosti a další, související s potřebami obyvatel sociálně vyloučených lokalit
– Chuť pracovat v oblasti integrace obyvatel sociálně vyloučených lokalit
– Komunikační dovednosti a flexibilitu

Náplň práce:
– Iniciování vzniku odborné platformy pro komunitní práci
– Pořádání setkání odborné platformy pro komunitní práci
– Posilování povědomí obyvatel sociálně vyloučených lokalit o vlastních právech a přístupu k bezplatné právní pomoci
– Spojování obyvatel k aktivní účasti na rozhodování a péči o vlastní životní podmínky

Nabízíme:
– Pracovní poměr na DPČ (odpovídající polovičnímu úvazku)
– Práci v dynamickém, rozvíjejícím se kolektivu při řešení klíčového společenského fenoménu
– Odpovídající platové ohodnocení
– předpokládaný nástup: od 1. srpna 2014

Více informací o činnosti odboru na www.socialni-zaclenovani.cz

Životopis a motivační dopis zasílejte v termínu do 23. června 2014 elektronickou poštou na e-mailovou adresu: zieglerova.alena@vlada.cz. Kontaktní osoba: Mgr. Alena Zieglerová.

e-mail: zieglerova.alena@vlada.cz
web: http://www.socialni-zaclenovani.cz/