Odborný poradenský pracovník / pracovnice (Brno)

Společnost Podané ruce o.p.s., pracoviště Centrum poradenských služeb ve vězení a po výstupu v Brně na Novobranské 14, vypisuje výběrové řízení na místo odborný poradenský pracovník / pracovnice (sociální pracovník, případně jiná odbornost – psychologická, adiktologická, pedagogická).

Náplň práce:

  • práce s uživateli drog či s osobami s jiným typem závislostí po výstupu z výkonu trestu odnětí svobody. Poradenství, sociální práce, case management – doprovázení klientů na úřady, podpora motivace k abstinenci, prevence relapsu, komunikace a zprostředkování kontaktu s dalšími odbornými institucemi – např. PMS ČR, úřad práce, sociální kurátor. Formou individuální spolupráce
  • příprava klientů na propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a následný vstup do našich postpenitenciárních programů. Formou individuální a skupinové práce přímo ve věznicích

Požadujeme:

  • VŠ/VOŠ (obor soc. práce, andragogika, soc. pedagogika, etopedie, psychologie, adiktologie)
  • motivaci pro práci s cílovou skupinou, nestigmatizující přístup
  • orientace v problematice adiktologie
  • trestní bezúhonnost
  • praxe v oboru závislostí nebo sociální práci
  • ŘP skupiny B

Výhodou:

  • další vzdělání / kurzy (motivační rozhovory, krizová intervence, prevence relapsu, dluhové poradenství…)
  • znalost AJ Nabízíme:
  • místo výkonu práce v centru Brna
  • profesní růst – metodické vedení, externí supervize, další vzdělávání
  • zajímavou a tvořivou práci v profesionálním kolektivu
  • zázemí zavedené organizace
  • pracovní smlouva na dobu určitou do konce roku 2020 s perspektivou další spolupráce, úvazek 1,0
  • předpokládanou mzdu 27.000 Kč hrubého (plný úvazek, časová dotace 40 hodin týdně)
  • 6 týdnů dovolené

Uzávěrka přihlášek: 22. 1. 2020

Plánovaný termín pohovorů: 28. 1. 2020 dopoledne. Vybraní uchazeči k osobnímu pohovoru budou informováni dne 24. 1. 2020.

Plánovaný nástup: březen 2020

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám, prosím, Váš strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: kompas.osp@podaneruce.cz .

Pokud Vás do 25. 1. 2020 neoslovíme, bohužel jste nepostoupil(a) do užšího výběrového kola.

Kontaktní osoba: Mgr. Ondřej Bílý Telefon: +420 775 868 566

S osobními údaji uchazeče, poskytnutými společnosti na základě tohoto inzerátu, bude nakládáno v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů, a v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Tímto poskytnutím uchazeč zároveň dává svůj souhlas k tomu, aby společnost tyto osobní údaje zpracovávala výhradně k účelu, pro který byly poskytnuty, a po dobu nezbytnou k dosažení tohoto účelu. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit nebo upravit podmínky výběrového řízení.

e-mail: kompas.osp@podaneruce.cz
web: https://podaneruce.cz/