Pracovní asistent/sociální pracovník (Praha)

Pro nově otevíraný sociální podnik Kavárna v Praze hledá Pracovního asistenta. Cílovou skupinou, která bude v Kavárně zaměstnána a se kterou bude Pracovní asistent v úzkém kontaktu, jsou osoby po výkonu trestu.

Náplň práce:
– motivační rozhovory s kandidáty cílové skupiny na zapojení do projektu
– účast u přijímacích pohovorů cílové skupiny
– podpora a motivace účastníků/nic projektu při jejich zaškolování a následném působení v provozu Kavárny (poskytování potřebných rad, sledování práce cílové skupiny a navrhování možností na její zefektivnění či zkvalitnění, atp.)
– podpora a motivace účastníků/nic projektu při hledání nového zaměstnání (pomoc při vyhledávání zaměstnání, zkontaktování zaměstnavatelů, podpora při přípravě na pohovor, případná účast na pohovoru, atp.)
– příprava výstupního hodnocení účastníka/nice projektu
– Spolupráce s návaznými službami a institucemi
– Vedení odpovídající dokumentace, metodická a koncepční činnost (spolupráce na tvorbě metodiky)
– Nastavení a implementace principů sociálního podnikání
– Zpracování případových studií a statistických podkladů

Požadujeme:
– VOŠ nebo VŠ vzdělání podle kvalifikačních požadavků dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. v oboru sociální práce, sociální/speciální pedagogika, sociální politika apod.
– Zkušenost práce s cílovou skupinou lidí s kriminální minulostí výhodou (nikoliv podmínkou)
– Zodpovědnost, spolehlivost, kreativita, schopnost pracovat v týmu i samostatně, odolnost vůči psychické zátěži
– Trestní bezúhonnost
– Znalost práce na PC (word, excel, internet)
– Komunikační dovednosti a organizační schopnosti
– Chuť vzdělávat se a učit se nové věci
– Motivace k práci s klientem
– Znalost možností financování prostřednictvím ESF výhodou

Nabízíme:
– Možnost podílení se na rozvoji pilotního projektu
– Flexibilní pracovní doba
– Zaměstnanecké benefity – sleva na produkty sociálního podniku
– Propojení sociální práce s gastronomií
– Plat 24 000,- Kč měsíčně hrubého
– Možnost prohlubování a zvyšování kvalifikace
– Nekuřácké prostředí
– 5 týdnů dovolené
– Práce na HPP, úvazek 1,0
– Pracovní smlouva na dobu určitou 18 měsíců

Nástup 1.12.2013. Svůj strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte prosím emailem na adresu kavarna.dismas@seznam.cz nejpozději do 10.11.2013. Do předmětu zprávy napište název pozice „Pracovní asistent“.

e-mail: kavarna.dismas@seznam.cz