Sociální pracovník / pracovnice (Praha)

Poradna Magdala hledá do týmu kolegu / kolegyni splňující/ho vzdělání sociálního pracovníka/ce na celý úvazek (místo výkonu práce Praha).

Služby poskytované v rámci Poradny Magdala zahrnují odborné sociální poradenství, krizovou pomoc, zajištění bezpečného ubytování s utajenou adresou, asistenci při jednání s úřady a sociálně terapeutické služby.

Získáte zkušenosti s náročnou cílovou skupinou, budete součástí velké stabilní organizace a zároveň malého týmu profesionálů s vypracovanými postupy práce.

Pracovní náplň:

  • poskytování sociálně právního a socioterapeutického poradenství uživatelům služby jednotlivcům, párům i rodinám
  • primární prevence na základních školách, prezentování služeb na institucích
  • zabezpečování sociální agendy včetně řešení sociálně právních problémů
  • vedení dokumentace uživatelů, doprovody uživatelů
  • provádění analytické, metodické a koncepční činnosti v sociální oblasti
  • účast na jednání se správními orgány a jinými organizacemi v zájmu uživatelů

Váš profil:

  • vzdělání VŠ sociální práce / psychologie/ speciální pedagogika (či jiné obory v souladu se zákonem o sociálních službách 108/2006 Sb.) nebo vzdělání podle zákona č. 359/1999 Sb.
  • praxe v oblasti sociálních služeb a zkušenost s přímou prací s uživateli služeb min. 5 let
  • sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik alespoň započatý výhodou
  • zodpovědnost, svědomitost, schopnost pohotových reakcí, osobnostní vyzrálost, schopnost udržení neutrality a pevných hranic při práci s cílovou skupinou
  • schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • bezúhonnost
  • znalost práce na PC (Word, Excel, Internet)
  • ochotu dále se vzdělávat v dané oblasti práce
  • orientace v křesťanském prostředí vítána
  • dovednost řídit osobní automobil – řidičský průkaz typu B

Nabízíme:

  • smysluplnou a odpovědnou práci na plný úvazek
  • zázemí silné organizace, která je součástí katolické církve
  • možnost dalšího profesního rozvoje
  • spolupráci v týmu pracovníků v příjemném prostředí

Své životopisy a motivační dopisy zasílejte na emailovou adresu: magdala@praha.charita.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobním pohovorům.