Terénní pracovník v sociálních službách (Bruntál)

OPEN HOUSE o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici terénní/kontaktní pracovník v sociálních službách pro oblast Bruntál.

Hlavní pracovní náplň:
  • Poskytování sociálních služeb a podpůrných služeb cílové skupině,
  • Výkon povolání terénního/kontaktního pracovníka (vykonávat sociální šetření, zabezpečovat sociální agendu včetně řešení sociálně právních problémů, vykonávat sociálně právní poradenství, poskytování krizové pomoci),
  • Příprava a realizace volnočasových aktivit (převážná část přímé práce v odpoledních hodinách),
  • Administrativa, vedení dokumentace spojené s poskytováním služby,
  • Podpora a účast na fakultativních činnostech služby,
  • Dodržovat a zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb.
Vzdělání:
  • Splnění předpokladů pro výkon činnosti v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách,
  • Výhodou je další vzdělání v oblasti sociální prevence, sociální pedagogiky, sociální práce.
Nabízíme:
  • Pracovní úvazek 1,0 na dobu určitou po dobu trvání projektu (v případě navazujícího finančního zajištění projektu možno pokračovat i dále),
  • Platové podmínky dle platných mzdových předpisů MPSV, min 12 000,- po zaškolení,
  • Zaškolení a psychickou podporu, práci pod supervizí,
  • Možnost dalšího vzdělávání, podporu kreativního přístupu k práci,
  • Možnost ovlivnit pracovní postupy, metodické materiály,
  • Firemní benefity.
Další požadavky:
  • Trestní bezúhonnost (výpis z Rejstříku trestů nutno doložit při nástupu),
  • Odolnost vůči stresu, dobrý zdravotní stav (práce v náročných podmínkách),
  • Časovou flexibilitu (ochota pracovat v odpoledních hodinách),
  • Dobré komunikační schopnosti, orientace v problematice drogových služeb výhodou,
  • Schopnost navazovat kontakty, vztahy s lidmi, empatický přístup,
  • Aktivní přístup, zodpovědnost, schopnost pracovat samostatně i schopnost týmové práce,
  • Administrativní gramotnost, systematičnost (PC, office, internet, „papírování“),
  • Ochotu dalšího vzdělávání, ochota práce s menšinami, subkulturami,
  • Dokončený kurz pracovník v sociálních službách,
  • Praxe v oboru vítána.
Další informace:
  • Předpokládaný nástup srpen/září 2015,
  • V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis na níže uvedenou mailovou adresu. Uchazeči, kteří nebudou splňovat základní požadavky, nebudou do výběrového řízení zařazeni. Personalista si vyhrazuje právo tyto uchazeče nekontaktovat,
  • V motivačním dopise napište důvody Vašeho zájmu, očekávání a osobní přínos pro práci, o kterou se ucházíte,
  • Motivační dopis a životopis odešlete prosím nejpozději do 31. 8. 2015, (zasláním souhlasíte s archivací dat pro účely výběrového řízení),
  • Uchazeči, kteří budou nejlépe odpovídat zadaným požadavkům, budou přizváni k individuálnímu osobnímu pohovoru. Nejvhodnější kandidáti postoupí do užšího výběru,
  • Organizace si vyhrazuje právo místo neobsadit, pokud se nepřihlásí žádný vhodný zájemce.
Přihlášky posílejte paní Lucii Parákové – vedoucí sociálních služeb (Tel: 775 096 712) na email: parakova.openhouse@seznam.cz, předmět: Výběrové řízení

e-mail: openhouse@seznam.cz
web: www.openhousebruntal.cz