Terénní sociální pracovník (Bruntál)

OPEN HOUSE o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici terénní a kontaktní sociální pracovník pro oblast Bruntál.

Hlavní pracovní náplň:

– Poskytování sociálních služeb a podpůrných služeb cílové skupině,
– Výkon povolání terénního/kontaktního pracovníka (vykonávat sociální šetření, zabezpečovat sociální agendu včetně řešení sociálně právních problémů, vykonávat sociálně právní poradenství, poskytování krizové pomoci),
– Příprava a realizace volnočasových aktivit (převážná část přímé práce v odpoledních hodinách),
– Administrativa, vedení dokumentace spojené s poskytováním služby,
– Podpora a účast na fakultativních činnostech služby,
– Dodržovat a zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb.

Vzdělání:

– Splnění předpokladů pro výkon činnosti v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách,
– Výhodou je další vzdělání v oblasti sociální prevence, sociální pedagogiky, sociální práce.

Nabízíme:

– Pracovní úvazek 1,0 na dobu určitou po dobu trvání projektu (v případě navazujícího finančního zajištění projektu možno pokračovat i dále),
– Platové podmínky dle platných mzdových předpisů MPSV,
– Zaškolení a psychickou podporu, práci pod supervizí,
– Možnost dalšího vzdělávání, podporu kreativního přístupu k práci,
– Možnost ovlivnit pracovní postupy, metodické materiály,
– Firemní benefity.

Další požadavky:

– Trestní bezúhonnost (výpis z Rejstříku trestů nutno doložit při nástupu),
– Odolnost vůči stresu, dobrý zdravotní stav (práce v náročných podmínkách),
– Časovou flexibilitu (ochota pracovat v odpoledních hodinách),
– Dobré komunikační schopnosti, orientace v problematice drogových služeb výhodou,
– Schopnost navazovat kontakty, vztahy s lidmi, empatický přístup,
– Aktivní přístup, zodpovědnost, schopnost pracovat samostatně i schopnost týmové práce,
– Administrativní gramotnost, systematičnost (PC, office, internet, „papírování“),
– Ochotu dalšího vzdělávání, ochota práce s menšinami, subkulturami,
– Dokončený kurz pracovník v sociálních službách,
– Praxe v oboru vítána.

Předpokládaný nástup červenec 2015,

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis na níže uvedenou mailovou
arresu. Uchazeči, kteří nebudou splňovat základní požadavky, nebudou do výběrového řízení
zařazeni. Personalista si vyhrazuje právo tyto uchazeče nekontaktovat,

V motivačním dopise napište důvody Vašeho zájmu, očekávání a osobní přínos pro práci, o kterou se ucházíte. Motivační dopis a životopis odešlete prosím nejpozději do 13. 7. 2015, (zasláním souhlasíte s archivací dat pro účely výběrového řízení). Uchazeči, kteří budou nejlépe odpovídat zadaným požadavkům, budou přizváni k individuálnímu osobnímu pohovoru. Nejvhodnější kandidáti postoupí do užšího výběru. Organizace si vyhrazuje právo místo neobsadit, pokud se nepřihlásí žádný vhodný zájemce.

Kontakt:

Lucie Paráková vedoucí sociálních služeb
Tel: 775 096 712
E mail: parakova.openhouse@seznam.cz, předmět: Výběrové řízení

e-mail: parakova.openhouse@seznam.cz
web: http://www.openhousebruntal.cz/